Tylko Piłka liczy na Euro

KL
opublikowano: 17-06-2011, 00:00

Były prezes WSiP i Tromedia chcą zarobić na futbolu. Nowa spółka zadebiutuje jesienią na NewConnect.

Były prezes WSiP i Tromedia chcą zarobić na futbolu. Nowa spółka zadebiutuje jesienią na NewConnect.

Stanisław Wedler, który kierował giełdowym WSiP, został prezesem firmy Tylko Piłka. Na razie spółka wydaje tygodnik pod identycznym tytułem, choć zamierza wydawać także inne tytuły związane z futbolem. Ma też mocno zaistnieć w internecie, dlatego podpisano właśnie umowę z notowaną na New Connect firmą Tromedia, która niedawno uruchomiła projekt Boisko.pl.

— Na rynku jest miejsce na taki pomysł. Polacy bardzo interesują się piłką nożną, a przed Euro 2012 to zainteresowanie na pewno znacznie wzrośnie — mówi Stanisław Wedler.

Tygodnik jest na rynku od siedmiu lat. Teraz jednak odświeżono szatę graficzną i zawartość. Na razie wyszedł zerowy numer, nowa wersja trafi do dystrybucji w lipcu. Jest sprzedawany przez największe sieci kolporterskie, a w ostatnich miesiącach podpisano także nowe porozumienia dystrybucyjne z e-kiosk.pl i firmą bukmacherską Star-Typ-Sport, która ma 400 salonów.

Marcin Misztal, prezes firmy Tromedia, zapowiada, że w planach są nowe kanały, m.in. radio i wideo.

— Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału Tylko Piłka powinna zadebiutować na New Connect — mówi Stanisław Wedler.

Spółka chce pozyskać około 3 mln zł z oferty prywatnej, m.in. na inwestycje w nowoczesne technologie. Szczegółów na razie nie podano.

— Mamy nowy pomysł, w Polsce dotąd nie stosowany. Zaprezentujemy go przed ofertą — dodaje prezes.

Nowy "koncern" w przyszłym roku ma już obsługiwać wszystkie dyscypliny sportu. "Tylko Piłka" podczas Euro będzie mieć 100-150 tys. egzemplarzy nakładu (teraz ma to być 50 tys.), a strony internetowe mają znaleźć się w pierwszej piątce serwisów sportowych.

Obietnice zarządu brzmią ambitnie, ale w biznesie magazynów o tematyce sportowej nie tak łatwo się przebić. Może o tym świadczyć np. zamknięcie drukowanej wersji magazynu "Futbol.pl", który ukazywał się zaledwie rok. W ubiegłym roku przestał się ukazywać tygodnik "Futbol News".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy