Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 12-11-2017, 22:00

Kalendarium inwestora

Poniedziałek

O godz. 9 Narodowy Bank Polski przedstawi najnowsze prognozy gospodarcze. Kilka danych z dokumentu opracowanego przez ekonomistów banku centralnego poznaliśmy już po ostatnim posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej. O 14 GUS opublikuje końcowy raport o inflacji konsumenckiej w październiku. Według wstępnych danych dynamika cen spowolniła do 2,1 w październiku wobec 2,2 proc. we wrześniu. W centrum uwagi z pewnością znajdzie się wzrost cen żywności, który już we wrześniu w skali roku wyniósł ponad 5 proc. Również o 14 NBP przedstawi dane o bilansie płatniczym naszego kraju.

Wyniki opublikują m.in. PKO BP, PGNiG, GTC i Polimex-Mostostal.

Wtorek

Dzień rozpoczniemy od rozpakowania paczki danych z Chin, w której znajdziemy produkcję przemysłową, sprzedaż detaliczną oraz inwestycje w miastach (godz. 3). W Europie przystąpimy do przeglądu wstępnych wyliczeń dotyczących dynamiki PKB w trzecim kwartale. Raporty kolejno będą spływać z Rumunii, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Węgier, Czech, Holandii, Portugalii, Włoch, Grecji, Polski (10) oraz strefy euro (11). O 11 opublikowany zostanie indeks ZEW, który zobrazuje nastroje niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych.

Kalendarium inwestora

Tym będą żyły rynki

Także o 11 we Frankfurcie rozpocznie się panel dyskusyjny, w którym udział wezmą czterej prezesi banków centralnych: Janet Yellen z Fedu, Haruhiko Kuroda z Banku Japonii, Mark Carney z Banku Anglii i oczywiście występujący w roli gospodarza Mario Draghi z EBC. O 14 NBP przedstawi dane o inflacji bazowej, zaś pół godziny później w Stanach Zjednoczonych pojawi się raport o inflacji producenckiej. Warto dodać, że w nowym tygodniu Amerykanie będą już po zmianie czasu, toteż wszystkie publikacje makroekonomiczne trafiać będą na rynek o „standardowych” z polskiego punktu widzenia porach.

Wyniki opublikują m.in. CCC, KGHM, Ursus i XTB.

Środa

W środę do przeglądu danych o dynamice PKB stawi się Japonia (0.50), gdzie opublikowany zostanie także raport o produkcji przemysłowej (5.30). O 8.45 poznamy dane o inflacji we Francji, o 10.30 zbadamy kondycję brytyjskiego rynku pracy, a o 11 wgłębimy się w raport o handlu zagranicznym strefy euro i całej UE. W USA w centrum uwagi znajdą się odczyt inflacji CPI (14.30) oraz dynamika sprzedaży detalicznej w październiku (14.30). Ponadto, za oceanem inwestorzy wpatrywać będą się w indeks NY Empire State (14.30), zapasy

niesprzedanych towarów (16), zmianę zapasów paliw (16.30) oraz napływ kapitałów długoterminowych (22). Wyniki przedstawią m.in. PZU i Synthos.

Czwartek

Nad ranem i przed południem w centrum uwagi znajdą się dane o stopie bezrobocia w Australii (1.30), Francji (7.30) i Szwecji (9.30). Istotne mogą okazać się także raporty o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii (10.30) i inflacji konsumenckiej w strefie euro (11). Po południu czeka na nas kolejna porcja danych ze Stanów Zjednoczonych. Złożą się na nią indeks Fedu z Filadelfii (14.30), wnioski o zasiłek dla bezrobotnych(14.30), produkcja przemysłowa (15.15) oraz indeks rynku nieruchomości NAHB (16). Wyniki opublikują m.in. JSW, Monnari i 11bit.

Piątek

Ostatni roboczy dzień tygodnia przyniesie nieco oddechu. O 9.30 Mario Draghi otworzy europejski kongres bankowy, zaś o 14 GUS przedstawi dane o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu w sektorze przedsiębiorstw. Inwestorzy z obu stron najdłuższej granicy świata przyglądać będą się natomiast inflacji w Kanadzie (14.30) oraz danym z amerykańskiego rynku nieruchomości (14.30).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu