Tym będą żyły rynki

Marcin Dziadkowiak Bankier.pl
opublikowano: 14-05-2017, 22:00

Kalendarium inwestora

Poniedziałek

O poranku (4) może pojawić się (choć tutaj nigdy nie ma pewności) paczka danych z Chin, m.in. produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna za kwiecień. O godz. 14 poznamy dane dotyczące polskiego bilansu płatniczego oraz wskaźnik inflacji bazowej, której poziom bywa zwykle w dłuższym terminie prognostykiem dla kształtowania się trendu inflacji konsumenckiej. Tego dnia publiczne wystąpienie ma zaplanowane także Daniele Nouv, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego. Wyniki publikują: Boryszew i CCC, Bytom, Coccodrillo, Getin Noble, Ursus, XTB, ZE PAK.

Wtorek

We wtorek kalendarium będzie już znacznie bogatsze, a prym będą wiodły dane o inflacji i PKB z krajów Unii Europejskiej. Z Polski o godz. 10 nadejdą niecierpliwie wyczekiwane dane z Głównego Urzędu Statystycznego o wstępnej dynamice PKB w pierwszym kwartale. O godz. 11 poznamy niemiecki wskaźnik ZEW za maj. Po południu czekają nas dane ze Stanów Zjednoczonych. O 14.30 poznamy liczbę pozwoleń na budowę domów oraz liczbę rozpoczętych budów domów w kwietniu, a o 15.15 dane o produkcji przemysłowej i wykorzystaniu mocy produkcyjnych, także dane za kwiecień. Wyniki publikują: Braster, Ciech, PBG, Polnord, Vistula, Wirtualna Polska.

Środa

W środę gwoździem programu dla polskich inwestorów i ekonomistów będzie finał majowego posiedzenia RPP. Decyzję Rady poznamy zapewne w okolicach godz. 12-13, natomiast standardowo, o godz. 16, zaplanowana jest konferencja prasowa RPP, w czasie której poznamy komunikat. O godz. 11 Eurostat opublikuje dane o inflacji w strefie euro i całej Unii Europejskiej. O godz. 16.30 poznamy dane o tygodniowej zmianie zapasów ropy i paliw za ubiegły tydzień. Wyniki publikują m.in. PZU i LPP.

Czwartek

O godz. 13.30 opublikowany zostanie protokół z kwietniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. W Polsce najbardziej zwrócimy uwagę na publikowane o godz. 14 dane o zatrudnieniu i przeciętnym wynagrodzeniu za kwiecień. Potem przeniesiemy się za ocean, gdzie o 14.30 czekają na nas dane o indeksie Fedu z Filadelfii oraz wnioski o zasiłki dla bezrobotnych za poprzedni tydzień. O 16 poznamy natomiast wartość indeksu wskaźników wyprzedzających Conference Board. Na zakończenie dnia wydarzenie, które może być istotne lub nie, w zależności od treści przemówienia — wystąpienie publiczne szefa Fedu z Cleveland Loretty Mester. Wyniki publikują m.in. Amrest i Getin Holding.

Piątek

Koniec przyszłego tygodnia nie będzie nudny, ale też nie będzie przesadnie wypełniony. Zaczniemy o godz. 8 danymi z Niemiec, o inflacji producenckiej za kwiecień. O godz. 10 Eurostat opublikuje dane o bilansie płatniczym za marzec. W Polsce o godz. 14 poznamy dane o produkcji przemysłowej, budowlano-montażowej i sprzedaży detalicznej za kwiecień. Także na godz. 14 zaplanowane jest wystąpienie publiczne wiceprezesa EBC Vitora Constancio. Natomiast o godz. 15.15, już po drugiej stronie oceanu, wystąpienie publiczne będzie miał szef Fedu z St. Louis, James Bullard. Wyniki publikuje m.in. Bumech.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dziadkowiak Bankier.pl

Polecane