Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 05-11-2017, 22:00

Kalendarium inwestora

Poniedziałek

Makroekonomiczny tydzień rozpoczniemy od danych o zamówieniach w niemieckim przemyśle (8). Następnie poznamy odczyt inflacji CPI w Szwajcarii (9.15) oraz dokończymy europejski przegląd indeksów PMI dla sektorów usługowych. Kolejno spływać będą indeksy z Hiszpanii (9.15), Włoch (9.45), Francji (9.50), Niemiec (9.55) i strefy euro (10). O 10.30 natomiast opublikowany zostanie indeks Sentix obrazujący nastroje wśród inwestorów w strefie euro.

Wtorek

Nad ranem czasu polskiego o stopach procentowych decydował będzie Bank Rezerw Australii (4.30). Analitycy przewidują brak zmian, podobnie jak w przypadku Rumunii, której władze monetarne również zbiorą się we wtorek. W strefie euro na pierwszy plan wybiją się dane o produkcji przemysłowej w Niemczech (8) oraz sprzedaży detalicznej (11) w całej unii monetarnej. Wyniki opublikuje PGE.

Środa

Nad ranem czasu polskiego z Chin powinny nadejść dane o wymianie handlowej. Informacje te będą z pewnością komentowane w kontekście wizyty Donalda Trumpa w Państwie Środka. O godz. 9 będziemy mogli przyjrzeć się kondycji rynku pracy w Czechach, czyli kraju o najniższej stopie bezrobocia w Unii Europejskiej. Z polskiej perspektywy najważniejsze będzie jednak decyzyjne posiedzenie Rady

Polityki Pieniężnej. Jak zwykle decyzji możemy się spodziewać około 13, zaś konferencja prasowa z udziałem prezesa Adama Glapińskiego i dwóch innych członków rady rozpocznie się o 16. W jej trakcie z pewnością nie zabraknie pytań o dalsze posunięcia RPP w kontekście coraz bardziej widocznych podziałów wśród jej członków. Wyniki opublikują m.in. Energa, Pekao i Tauron.

Czwartek

Czwartek rozpoczniemy od danych o inflacji CPI i PPI w Chinach (2.30). W Europie przyjrzymy się kondycji szwajcarskiego rynku pracy (7.45), niemieckiemu handlowi zagranicznemu oraz inflacji konsumenckiej w Czechach (9) i na Węgrzech (9). O wzroście cen poinformują także Litwa (10), Grecja (11) i Irlandia (12). Po południu w Stanach Zjednoczonych pojawią się dane o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych (14.30) oraz zapasach hurtowników (16). Wyniki przedstawią m.in. Alior, Cyfrowy Polsat i Grupa Azoty.

Piątek

Ostatni roboczy dzień tygodnia przyniesie dane o PKB Hongkongu (9.30), a także informacje o inflacji w Rumunii (8) i Norwegii (8). O produkcji przemysłowej poinformują natomiast statystycy z Francji (8.45) i Wielkiej Brytanii (10.30). Makroekonomiczny tydzień zakończy publikacja indeksu Uniwersytetu Michigan (16). Wyniki poda m.in. Eurocash. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tym będą żyły rynki