Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 12-11-2017, 22:00

Kalendarium inwestora

Poniedziałek

O godz. 9 Narodowy Bank Polski przedstawi najnowsze prognozy gospodarcze. Kilka danych z dokumentu opracowanego przez ekonomistów banku centralnego poznaliśmy już po ostatnim posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej. O 14 GUS opublikuje końcowy raport o inflacji konsumenckiej w październiku. Według wstępnych danych dynamika cen spowolniła do 2,1 w październiku wobec 2,2 proc. we wrześniu. W centrum uwagi z pewnością znajdzie się wzrost cen żywności, który już we wrześniu w skali roku wyniósł ponad 5 proc. Również o 14 NBP przedstawi dane o bilansie płatniczym naszego kraju.

Wyniki opublikują m.in. PKO BP, PGNiG, GTC i Polimex-Mostostal.

Wtorek

Dzień rozpoczniemy od rozpakowania paczki danych z Chin, w której znajdziemy produkcję przemysłową, sprzedaż detaliczną oraz inwestycje w miastach (godz. 3). W Europie przystąpimy do przeglądu wstępnych wyliczeń dotyczących dynamiki PKB w trzecim kwartale. Raporty kolejno będą spływać z Rumunii, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Węgier, Czech, Holandii, Portugalii, Włoch, Grecji, Polski (10) oraz strefy euro (11). O 11 opublikowany zostanie indeks ZEW, który zobrazuje nastroje niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych.

Kalendarium inwestora

Tym będą żyły rynki

Także o 11 we Frankfurcie rozpocznie się panel dyskusyjny, w którym udział wezmą czterej prezesi banków centralnych: Janet Yellen z Fedu, Haruhiko Kuroda z Banku Japonii, Mark Carney z Banku Anglii i oczywiście występujący w roli gospodarza Mario Draghi z EBC. O 14 NBP przedstawi dane o inflacji bazowej, zaś pół godziny później w Stanach Zjednoczonych pojawi się raport o inflacji producenckiej. Warto dodać, że w nowym tygodniu Amerykanie będą już po zmianie czasu, toteż wszystkie publikacje makroekonomiczne trafiać będą na rynek o „standardowych” z polskiego punktu widzenia porach.

Wyniki opublikują m.in. CCC, KGHM, Ursus i XTB.

Środa

W środę do przeglądu danych o dynamice PKB stawi się Japonia (0.50), gdzie opublikowany zostanie także raport o produkcji przemysłowej (5.30). O 8.45 poznamy dane o inflacji we Francji, o 10.30 zbadamy kondycję brytyjskiego rynku pracy, a o 11 wgłębimy się w raport o handlu zagranicznym strefy euro i całej UE. W USA w centrum uwagi znajdą się odczyt inflacji CPI (14.30) oraz dynamika sprzedaży detalicznej w październiku (14.30). Ponadto, za oceanem inwestorzy wpatrywać będą się w indeks NY Empire State (14.30), zapasy

niesprzedanych towarów (16), zmianę zapasów paliw (16.30) oraz napływ kapitałów długoterminowych (22). Wyniki przedstawią m.in. PZU i Synthos.

Czwartek

Nad ranem i przed południem w centrum uwagi znajdą się dane o stopie bezrobocia w Australii (1.30), Francji (7.30) i Szwecji (9.30). Istotne mogą okazać się także raporty o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii (10.30) i inflacji konsumenckiej w strefie euro (11). Po południu czeka na nas kolejna porcja danych ze Stanów Zjednoczonych. Złożą się na nią indeks Fedu z Filadelfii (14.30), wnioski o zasiłek dla bezrobotnych(14.30), produkcja przemysłowa (15.15) oraz indeks rynku nieruchomości NAHB (16). Wyniki opublikują m.in. JSW, Monnari i 11bit.

Piątek

Ostatni roboczy dzień tygodnia przyniesie nieco oddechu. O 9.30 Mario Draghi otworzy europejski kongres bankowy, zaś o 14 GUS przedstawi dane o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu w sektorze przedsiębiorstw. Inwestorzy z obu stron najdłuższej granicy świata przyglądać będą się natomiast inflacji w Kanadzie (14.30) oraz danym z amerykańskiego rynku nieruchomości (14.30).

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane