Tym będą żyły rynki

Michał Żuławiński Bankier.pl
opublikowano: 26-12-2017, 22:00

Kalendarium inwestora

Ostatni tydzień 2017 r. na rynkach finansowych upłynie pod znakiem danych z USA i Japonii, gdzie świętuje się krótko lub wcale. Na GPW inwestorzy będą podsumowywać rok i liczyć, że kolejny przyniesie więcej debiutów i mniej ucieczek z rynku.

Środa

Szok związany z zakończeniem świątecznej przerwy rynkom finansowym zamortyzuje dosyć puste kalendarium makroekonomiczne. Uwagę zwrócić będzie można jedynie na dynamikę sprzedaży detalicznej w Hiszpanii (9) oraz dane z amerykańskiego rynku nieruchomości — wnioski o kredyt hipoteczny (13), indeks kupna domów (16) — a także indeks nastroju konsumentów Conference Board (16) i zmianę zapasów paliw (22.40).

Czwartek

Czwartek przyniesie kolejną porcję danych z Japonii — tym razem będą to produkcja przemysłowa (0.50) i sprzedaż detaliczna (0.50). O 6 Bank Japonii przedstawi dane o inflacji bazowej. O 7 IHS Markit przedstawi najnowszy przemysłowy indeks PMI dla Rosji, zaś o 10 analogiczne dane napłyną z Austrii. Również o 10 Europejski Bank Centralny opublikuje ostatni w tym roku biuletyn ekonomiczny. W Stanach Zjednoczonych natomiast, jak co czwartek, podana zostanie liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (14.30). 28 grudnia to także zakładany wstępnie termin debiutu spółki R22. Kolejna spółka na GPW nie odmieni jednak minorowych nastrojów wywołanych liczbą emitentów znikających z polskiego rynku.

Piątek

Ostatni rynkowy dzień w 2017 r. (uwaga na „window dressing” i podwyższoną zmienność) przyniesie sporo danych o inflacji, której powrót był jednym z najważniejszych gospodarczych wydarzeń mijającego roku. Przegląd zaczniemy od Korei Południowej (00.00), następnie przejdziemy do Hiszpanii (9), a zakończymy na Niemczech (14). © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński Bankier.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tym będą żyły rynki