Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 19-08-2018, 22:00

Kalendarium inwestora

W nowym tygodniu świat żył będzie nie tylko tureckimi problemami, lecz także danymi z czołowych gospodarek oraz informacjami płynącymi z banków centralnych. W Polsce dojdą do tego jeszcze wyniki spółek.

Poniedziałek

Nowy tydzień zaczniemy od danych o dynamice produkcji przemysłowej oraz budowlano-montażowej w Polsce. Zdaniem analityków, lipiec fabryki zaliczyć mogą do udanych (prognoza to wzrost o 10,2 proc. w ujęciu rocznym), wyraźne odbicie trwa także na budowach (20 proc. r/r). Równolegle GUS poinformuje o cenach produkcji. Po południu w Turcji rozpocznie się okres wolny od pracy, związany ze Świętem Ofiarowania. Tureckie rynki pozostaną zamknięte przez cały tydzień. Wyniki przedstawi Altus TFI.

Wtorek

Pod względem wydarzeń z kalendarza dzień zapowiada się nadzwyczaj spokojnie. O godz. 8 poznamy bilans handlowy Szwajcarii, a o 14 decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie Narodowy Bank Węgier. Wyniki przedstawią PKP Cargo, BOŚ, Dino Polska i Wawel.

Środa

O 9 poznamy wzrost wynagrodzeń na Węgrzech. Godz. 10 to moment publikacji przez GUS danych o sprzedaży detalicznej, które wciąż

analizowane i komentowane są w kontekście ograniczenia handlu w niedziele. W Stanach Zjednoczonych o 13 pojawią się dane o kredycie hipotecznym, zaś o 16 poznamy liczbę domów sprzedanych na rynku wtórnym. Pół godziny później inwestorzy otrzymają raport o zapasach paliw, zaś o 20 światło dzienne ujrzy protokół z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Wyniki opublikuje Tauron.

Czwartek

Dominującym makroekonomicznym tematem dnia będą odczyty indeksów PMI dla sektorów przemysłowych i usługowych czołowych gospodarek

świata. Przegląd obejmie Japonię (2.30), Francję (9), Niemcy (9.30), strefę euro (10) oraz Stany Zjednoczone (15.45). O 8 poznamy dynamikę norweskiego PKB. Dwie godziny później GUS przedstawi dane o koniunkturze konsumenckiej w Polsce. O 13.30 pojawi się protokół z posiedzenia Rady Prezesów EBC, a pół godziny później analogiczny dokument opisujący posiedzenie RPP. Również o 14 NBP przedstawi dane o podaży pieniądza. Wyniki przedstawią Cyfrowy Polsat, GTC, Benefit, Handlowy i XTB.

Piątek

O 1.30 z Japonii nadejdą ważne dla tamtejszego banku centralnego dane o inflacji konsumenckiej. W Europie w centrum uwagi znajdzie się szczegółowy raport dotyczący niemieckiego PKB. O 10 GUS przedstawi komplet danych zebranych w biuletynie statystycznym, wśród nich znajdziemy m.in. finalny odczyt stopy bezrobocia rejestrowego. Na zakończenie tygodnia wszystkie oczy zostaną zwrócone na Jackson Hole w stanie Wyoming, gdzie po raz kolejny spotkają się przedstawiciele najważniejszych banków centralnych świata. Na piątek zaplanowano m.in. przemówienie Jerome’a Powella z Rezerwy Federalnej (16). Wyniki opublikują CCC, JSW i Dom Development. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu