Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 10-02-2019, 22:00

Nowy tydzień zaczniemy od danych o inflacji w Szwajcarii oraz dynamice PKB w Wielkiej Brytanii.

Poniedziałek

Z Wysp nadejdą również dane o produkcji przemysłowej. Z polskiej perspektywy warto będzie zwrócić uwagę na publikowane o 10 dane o handlu zagranicznym. W ciągu tygodnia Wall Street z pewnością bacznie patrzeć będzie na Chiny, dokąd z wizytą przybędą przedstawiciele administracji Donalda Trumpa. Ich celem będą oczywiście rozmowy dotyczące relacji handlowych. Wyniki: Creepy Jar, CFG.

Wtorek

Relatywnie pusty pod względem makroekonomicznym wtorek przyniesie dane o inflacji na Węgrzech (9). O 18.45 głos publicznie zabierze Jerome Powell z Rezerwy Federalnej, zaś o 21 o stopach procentowych decydować będą władze monetarne Nowej Zelandii. Na NewConnect zadebiutuje kolejny producent gier, spółka ECC Games.

Środa

Przed południem czekają nas dane o inflacji z dwóch kolejnych państw naszego regionu — Rumunii oraz Czech. O stopach decydował będzie szwedzki Riksbank. Druga część środowego przeglądu inflacyjnego to Wielka Brytania i USA. Pomiędzy tymi publikacjami poznamy dynamikę produkcji przemysłowej w strefie euro. Politycznym wydarzeniem dnia będzie początek odbywającej się w Warszawie konferencji poświęconej Bliskiemu Wschodowi. Konferencja potrwa do czwartku. Wyniki: ING Bank Śląski, Żywiec.

Czwartek

Tegoroczne Walentynki to prawdziwy makroekonomiczny maraton. Przyczynią się do tego dane o PKB, które rozpocznie Japonia, a kontynuować będą Niemcy, Finlandia, Rumunia, Słowacja, Węgry, Polska i Portugalia. Przypomnijmy, że GUS przedstawił już dane za cały ubiegły rok, teraz natomiast poznamy dynamikę polskiego wzrostu w czwartym kwartale 2018 r. O 11 zbiorcze zestawienie dotyczące PKB dla UE i strefy euro przedstawi Eurostat. Ponadto w kalendarzu znajdziemy dane o chińskim handlu zagranicznym (nad ranem czasu polskiego) oraz o sytuacji na rynku pracy we Francji i Szwecji. Politycznym wydarzeniem dnia będzie kolejna próba głosowania umowy brexitowej, do której dojść ma w Izbie Gmin. Wyniki: The Farm51, Grodno, Jujubee, Medicalgorithmics, Coca-Cola.

Piątek

Na Dalekim Wschodzie najistotniejsze będą dane o inflacji w Chinach i produkcji przemysłowej w Japonii. W Europie w centrum uwagi wciąż inflacja (Słowacja i Hiszpania) oraz PKB Czech. Dane o dynamice wzrostu cen dóbr i usług konsumpcyjnych pojawią się także w Polsce. O 14.30 pojawi się raport o sprzedaży detalicznej w USA, któremu akompaniować będą indeks NY Empire State, produkcja przemysłowa i napływ kapitałów. Jeżeli do 15 lutego Donald Trump nie zmieni zdania lub Demokraci nie zgodzą się na sfinansowanie budowy muru na granicy Meksykiem, to w USA dojdzie do kolejnego „zamknięcia rządu”. Wyniki: Skarbiec. © Ⓟ

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu