Czytasz dzięki

Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 10-02-2019, 22:00

Nowy tydzień zaczniemy od danych o inflacji w Szwajcarii oraz dynamice PKB w Wielkiej Brytanii.

Poniedziałek

Z Wysp nadejdą również dane o produkcji przemysłowej. Z polskiej perspektywy warto będzie zwrócić uwagę na publikowane o 10 dane o handlu zagranicznym. W ciągu tygodnia Wall Street z pewnością bacznie patrzeć będzie na Chiny, dokąd z wizytą przybędą przedstawiciele administracji Donalda Trumpa. Ich celem będą oczywiście rozmowy dotyczące relacji handlowych. Wyniki: Creepy Jar, CFG.

Wtorek

Relatywnie pusty pod względem makroekonomicznym wtorek przyniesie dane o inflacji na Węgrzech (9). O 18.45 głos publicznie zabierze Jerome Powell z Rezerwy Federalnej, zaś o 21 o stopach procentowych decydować będą władze monetarne Nowej Zelandii. Na NewConnect zadebiutuje kolejny producent gier, spółka ECC Games.

Środa

Przed południem czekają nas dane o inflacji z dwóch kolejnych państw naszego regionu — Rumunii oraz Czech. O stopach decydował będzie szwedzki Riksbank. Druga część środowego przeglądu inflacyjnego to Wielka Brytania i USA. Pomiędzy tymi publikacjami poznamy dynamikę produkcji przemysłowej w strefie euro. Politycznym wydarzeniem dnia będzie początek odbywającej się w Warszawie konferencji poświęconej Bliskiemu Wschodowi. Konferencja potrwa do czwartku. Wyniki: ING Bank Śląski, Żywiec.

Czwartek

Tegoroczne Walentynki to prawdziwy makroekonomiczny maraton. Przyczynią się do tego dane o PKB, które rozpocznie Japonia, a kontynuować będą Niemcy, Finlandia, Rumunia, Słowacja, Węgry, Polska i Portugalia. Przypomnijmy, że GUS przedstawił już dane za cały ubiegły rok, teraz natomiast poznamy dynamikę polskiego wzrostu w czwartym kwartale 2018 r. O 11 zbiorcze zestawienie dotyczące PKB dla UE i strefy euro przedstawi Eurostat. Ponadto w kalendarzu znajdziemy dane o chińskim handlu zagranicznym (nad ranem czasu polskiego) oraz o sytuacji na rynku pracy we Francji i Szwecji. Politycznym wydarzeniem dnia będzie kolejna próba głosowania umowy brexitowej, do której dojść ma w Izbie Gmin. Wyniki: The Farm51, Grodno, Jujubee, Medicalgorithmics, Coca-Cola.

Piątek

Na Dalekim Wschodzie najistotniejsze będą dane o inflacji w Chinach i produkcji przemysłowej w Japonii. W Europie w centrum uwagi wciąż inflacja (Słowacja i Hiszpania) oraz PKB Czech. Dane o dynamice wzrostu cen dóbr i usług konsumpcyjnych pojawią się także w Polsce. O 14.30 pojawi się raport o sprzedaży detalicznej w USA, któremu akompaniować będą indeks NY Empire State, produkcja przemysłowa i napływ kapitałów. Jeżeli do 15 lutego Donald Trump nie zmieni zdania lub Demokraci nie zgodzą się na sfinansowanie budowy muru na granicy Meksykiem, to w USA dojdzie do kolejnego „zamknięcia rządu”. Wyniki: Skarbiec. © Ⓟ

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane