Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 24-03-2019, 22:00

W ostatnim tygodniu marca w centrum uwagi będzie brexit. W jego cieniu pozostaną dane z gospodarek oraz wyniki spółek.

Poniedziałek

Nowy tydzień rozpoczniemy od biuletynu statystycznego GUS, w którym znajdziemy m.in. wartość stopy bezrobocia rejestrowanego (10). O tej samej porze w Niemczech opublikowany zostanie marcowy indeks Ifo. Wynik opublikują Asseco Poland, Ropczyce i Voxel.

Wtorek

We wtorek przyjrzymy się nastrojom panującym wśród niemieckich (8) i francuskich (8.45) konsumentów. Dodatkowo poznamy finalne wyliczenia dotyczące PKB Francji (8.45). O 14 decyzję w sprawie stóp procentowych podejmował będzie Narodowy Bank Węgier. W USA w centrum uwagi znajdą się pozwolenia na budowę oraz rozpoczęte budowy domów (13.30), zamówienia na dobra trwałe (14) oraz indeksy cen nieruchomości S&P/Case-Shiller i FHFA (14). Wyniki przedstawią Budiemx, Ciech, CI Games i Wirtualna Polska.

Środa

O 9 głos publicznie zabierze Mario Draghi. Po nim przemawiać będą jeszcze inni członkowie zarządu EBC, Peter Praet (09.45), Pentti Hakkarainen (10.30), Luis de Guindos (11.45) i Yves Mersch (14.30). Natomiast w USA pojawią się dane o zapasach paliw (15.30). Wyniki opublikują CD Projekt i 11 bit.

Czwartek

O 10 EBC przedstawi dane o podaży pieniądza i dynamice kredytu. Godzinę później poznamy dane o koniunkturze gospodarczej w strefie euro (11). 13.30 to godzina publikacji finalnego raportu o dynamice PKB w USA (13.30). O 14 opublikowany zostanie wstępny odczyt inflacji w Niemczech. Wyniki przedstawią mBank, Benefit, Selvita, Erbud, PMPG, Reino, Wittchen i Larq.

Piątek

Ostatni roboczy dzień marca, który do historii miał przejść jako dzień brexitu, rozpocznie się od zestawu danych z Japonii. Znajdziemy w nim stopę bezrobocia (0.30), produkcję przemysłową i sprzedaż detaliczną (0.50). O 8.45 przekonamy się, jak kształtowała się inflacja we Francji. Kwadrans później poznamy wysokość dynamiki wynagrodzeń na Węgrzech. O 9.55 w Niemczech pojawią się dane o stopie bezrobocia, zaś o 10 GUS przedstawi wstępną informację dotyczącą inflacji w marcu. Szacunkowe dane o wzroście cen o 11 przedstawi także Eurostat. W USA w centrum uwagi znajdą się dochody i wydatki Amerykanów, wraz z towarzyszącym im wskaźnikiem PCE (13.30). Ponadto w kalendarzu znajdą się: indeks Chicago PMI (14.45), sprzedaż nowych domów (15) oraz raport Uniwersytetu Michigan (15). Zwieńczeniem tygodnia, miesiąca i kwartału będzie pierwsza w tym roku decyzja ws. ratingu Polski. Tym razem nad naszym krajem pochyli się agencja Fitch. Wyniki przedstawią Amica, CDRL, Baltona, Marvipol, Śnieżka, Unimot i Tarczyński. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu