Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 22-04-2019, 22:00

W nowym tygodniu w centrum uwagi znajdą się dane z Polski i ze świata. Nie zabraknie także wyników zarówno z GPW, jak i Wall Street.

Wtorek

W powrocie do poświątecznej rzeczywistości pomogą wstępne odczyty indeksów PMI dla czołowych gospodarek świata. Zaczniemy od Japonii (2.30), następnie przyjdzie czas na Francję (9.15), Niemcy (9.30), strefę euro (10) i USA (15.45). Za oceanem opublikowane zostaną także informacje o sprzedaży nowych domów (16). W Polsce obserwować będziemy przede wszystkim dane o sprzedaży detalicznej w marcu (10). O 14 natomiast NBP przedstawi raport o podaży pieniądza. Wyniki opublikują Coca-Cola, Ebay i Twitter.

Środa

Środa przyniesie kolejne dane z Polski: tym razem będą to produkcja przemysłowa (10) oraz stopa bezrobocia rejestrowanego (10), która pojawi się w biuletynie statystycznym GUS. O tej samej porze w Niemczech opublikowany zostanie indeks Ifo. Wyniki opublikują Boeing i Facebook.

Czwartek

W czwartek nad ranem spodziewać możemy się komunikatu z decyzją Banku Japonii w sprawie polityki monetarnej. O 9.30 analogiczny dokument napłynie ze Szwecji, zaś o 13 z Turcji. W amerykańskim harmonogramie dnia znajdziemy dane o zamówieniach na dobra trwałe oraz wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych (14.30). Wyniki opublikują Orlen, Kruk i Deutsche Bank.

Piątek

Ostatni tegoroczny kwietniowy piątek rozpoczniemy od rozpakowania paczki danych z Japonii, w której znajdziemy stopę bezrobocia i inflację bazową w Tokio (1.30) oraz produkcję przemysłową i sprzedaż detaliczną (1.50). Makroekonomicznym wydarzeniem dnia będzie publikacja pierwszego odczytu dynamiki PKB Stanów Zjednoczonych w pierwszym kwartale tego roku. Analitycy oczekują wyniku na poziomie 1,8 proc. w ujęciu annualizowanym. Wyniki przedstawią Chevron i Exxon Mobil.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu