Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 09-06-2019, 22:00

W nowym tygodniu w centrum uwagi inwestorów znajdować będą się dane o inflacji. Mocno obecna na GPW branża gier komputerowych będzie żyła targami E3.

Poniedziałek

Kolejny tydzień rozpoczniemy od danych z Dalekiego Wschodu. Z Japonii nadejdzie finalny odczyt PKB (1.50), z Chin natomiast raport o handlu zagranicznym. W Europie warto będzie zwrócić uwagę na najniższe na kontynencie bezrobocie w Czechach (9) oraz bilans handlu zagranicznego i produkcję przemysłową w Wielkiej Brytanii (10.30). Równocześnie poznamy indeks Sentix (10.30) obrazujący nastroje inwestorów.

Wtorek

Na starcie dnia przyjrzymy się inflacji w Norwegii (8) oraz Czechach (9). O 10.30 oczy inwestorów znów będą zwrócone na Wielką Brytanię, tym razem za sprawą danych z rynku pracy. Na wtorek zaplanowano kolejne posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. We wtorek w Los Angeles oficjalnie ruszają targi E3, najważniejsza impreza w branży gier komputerowych (11-13.06). Uwaga — informacje o grach spływać będą na rynek także wcześniej.

Środa

O 3.30 sprawdzimy, jak ma się inflacja w Chinach. Wzrost cen będzie stanowił treść raportów publikowanych też w Rumunii (8), Hiszpanii (9) oraz USA (14.30). O 13 decyzję w sprawie stóp procentowych podejmować będzie turecki bank centralny.

Czwartek

Przegląd inflacyjny kontynuować będziemy za sprawą Niemiec (8). O 9.30 po raz drugi w tym roku decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie Szwajcarski Bank Narodowy, zaś głos zabierze prezes Thomas Jordan. O 11 Eurostat przedstawi zestawienie opisujące dynamikę produkcji przemysłowej. 14 to godzina publikacji bilansu płatniczego Polski.

Piątek

Inflacja nie pozwoli o sobie zapomnieć także w piątek. Dane na jej temat napływać będą z Francji (8.45), Słowacji (9), Szwecji (9.30) oraz Polski (10). Według wstępnego raportu dynamika cen w maju wyniosła w naszym kraju 2,3 proc. Wśród innych danych warto zwrócić uwagę na handel zagraniczny strefy euro (11) oraz amerykańskie raporty o sprzedaży detalicznej (14.30) i produkcji przemysłowej (15.15).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu