Czytasz dzięki

Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 22-12-2019, 22:00

Poniedziałek

Najważniejsze dane napłyną z kraju. O 10 GUS przedstawi raport o produkcji budowlano-montażowej oraz opublikuje biuletyn statystyczny za listopad, w którym znajdą się m.in. dane o stopie bezrobocia rejestrowanego. O 14 NBP przedstawi dane o podaży pieniądza.

Wtorek

W Wigilię zamknięte będą giełdy m.in. w Polsce, Niemczech, Szwajcarii czy Włoszech. Ponadto skrócone sesje zarządzono w USA, Francji, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. Wśród danych makroekonomicznych na uwagę zasługują jedynie zamówienia na dobra trwałe w USA (14.30), indeks Fed z Richmond (16) oraz zmiana zapasów ropy (22.40).

Środa

Boże Narodzenie to tradycyjnie dzień wolny na giełdach państw z chrześcijańskiego kręgu kulturowego. Handel będzie się odbywał na Dalekim Wschodzie, danych makroekonomicznych natomiast brak.

Czwartek

Drugi dzień świąt w Europie to jednocześnie pierwszy dzień po świętach w USA, przez co handel wróci na tamtejsze giełdy. W kalendarium ekonomicznym natomiast wciąż pustki.

Piątek

Pierwszy dzień po świętach przyniesie paczkę danych z Japonii, w której znajdą się: stopa bezrobocia (0.30), inflacja bazowa (0.30) oraz produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna (0.50).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane