Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 12-01-2020, 22:00

Tydzień zaczniemy od danych o czeskiej inflacji (9) oraz brytyjskimi raportami o PKB (10.30) i produkcji przemysłowej (10.30).

Poniedziałek

O 14 poznamy bilans płatniczy Polski. Na Wyspach Brytyjskich uwaga znów zwróci się z kolei w stronę ustawy brexitowej, która po akceptacji przez Izbę Gmin teraz trafi do Izby Lordów. Poniedziałek jest dniem bez handlu na giełdach w Japonii.

Wtorek

O 8 dowiemy się, jak kształtowały się dynamiki PKB i inflacji w Rumunii (8). Do danych z regionu dodać można także inflację na Słowacji i Węgrzech (9). Znad Balatonu nadejdzie także odczyt produkcji przemysłowej (9). Niewiele dalej, bo w Wiedniu, rozpocznie się natomiast dwudniowe forum Europy Środkowo-Wschodniej, na którym przewidziano m.in. liczne wystąpienia ministrów finansów i bankierów z regionu. Z globalnego punktu widzenia najistotniejsze będą dane o amerykańskiej inflacji (14.30). Dzień zakończy cowtorkowa informacja o zapasach paliw (22.40). Uwagę Amerykanów będzie także przykuwała debata demokratów, którzy do prawyborów mają już tylko trzy tygodnie. Na Wall Street zaczniesię rozkręcać sezon wyników za czwarty kwartał i cały 2019 r. Przegląd raportów zainaugurują banki: Citigroup, JP Morgan i Wells Fargo.

Środa

Inflacyjny przegląd doczeka się kontynuacji za sprawą danych z Francji (8.45), Hiszpanii (9), Szwecji (9.30), Wielkiej Brytanii (10.30) i Polski (10). W danych GUS znajdziemy informacje o wzrostach cen poszczególnych kategorii i produktów — do tej pory poznaliśmy tylko wstępny odczyt (3,4 proc.). O 11 Eurostat przedstawi dane o handlu zagranicznym oraz produkcji przemysłowej w UE i strefie euro. W USA w centrum uwagi znajdą się indeks NY Empire State (14.30) oraz inflacja producencka (14.30). Wydarzeniem dnia może być jednak ceremonia podpisania pierwszej fazy porozumienia handlowego między Chinami a USA. Do Waszyngtonu uda się m.in. wicepremier Liu He. Wyniki: Alcoa, Bank of America, Goldman Sachs, US Bancorp

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Czwartek

Na pierwszy ogień pójdą dane z Dalekiego Wschodu: zamówienia na sprzęt w Japonii (0.50) oraz ceny nieruchomości w Chinach (2.30). Do fali raportów do inflacji o 8 dołączą Niemcy. O 12 decyzję ws. stóp procentowych podejmował będzie bank centralny Turcji, zaś o 13.30 EBC przedstawi protokół z ostatniego posiedzenia. O 14 NBP opublikuje natomiast wskaźniki inflacji bazowej. Sporo danych napłynie z USA. O 14.30 poznamy indeks Fed z Filadelfii i wyniki sprzedaży detalicznej. 16 to godzina publikacji indeksu rynku nieruchomości NAHB oraz danych o zapasach. O 22 poznamy wartość napływu kapitałów do USA. Wyniki: BNY Mellon

Piątek

Ostatni roboczy dzień tygodnia rozpocznie się od paczki danych z Chin (3), w której znajdziemy produkcję przemysłową, sprzedaż detaliczną, inwestycje w aglomeracjach oraz przede wszystkim PKB za czwarty kwartał 2019 r. O 10 EBC zaprezentuje bilans płatniczy, zaś o 11 Eurostat podsumuje dane o inflacji w strefie euro i całej UE. W USA pojawią się dane o pozwoleniach na budowę domów i rozpoczętych budowach (14.30), produkcji przemysłowej (15.15) oraz indeks Uniwersytetu Michigan (16).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane