Tym będą żyły rynki (KALENDARIUM INWESTORA)

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 26-08-2016, 14:20

Tym będą żyły rynki w nowym tygodniu.

Poniedziałek

Poniedziałek będzie najspokojniejszym dniem nowego tygodnia. Wszystko przez Letnie Święto Bankowe w Wielkiej Brytanii oraz pustki w kalendariach urzędów statystycznych. Jedyne istotne dane nadejdą z USA. O 14.30 poznamy informacje o dochodach i wydatkach Amerykanów w lipcu. W Polsce danych brak, a na pierwszy plan wybiją się wyniki finansowe największego polskiego banku - PKO BP.

Wtorek

Wtorek zapewni już więcej makroekonomicznych emocji i to już od wczesnych godzin. Na pierwszy ogień pójdą dane z Japonii – stopa bezrobocia i wydatki gospodarstw domowych (1.30) oraz sprzedaż detaliczna (1.50). O godz. 9.00 poznamy odczyt szwajcarskiego indeksu KOF oraz wstępne dane o inflacji w Hiszpanii. Z polskiego punktu widzenia najważniejsze dane spłyną godzinę później, kiedy GUS przedstawi finalne wyliczenia dynamiki PKB w drugim kwartale (10.00).

Popołudnie upłynie w rytm danych z USA. O godz. 15.00 poznamy czerwcowy indeks cen domów w największych metropoliach, godzinę później indeks Conference Board, a o 22.40 zmianę zapasów ropy. Wyniki przedstawią m.in. LPP, Getin, Synthos i CI Games.

Środa

Środę również rozpocznie Japonia, tym razem za sprawą danych o produkcji przemysłowej (1.50). W Europie dzień z danymi zaczną Francuzi publikując raport o inflacji (8.45), następnie przyjdzie czas na niemieckie bezrobocie (9.55), norweski PKB (10.00) oraz bezrobocie i inflację w strefie euro oraz UE (11.00).

O godz. 14.00 GUS poda wstępny sierpniowy wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych. Analitycy spodziewają się utrzymania rocznej dynamiki na poziomie -0,9 proc.. Sierpień będzie 26. z rzędu miesiącem cenowej deflacji w Polsce.

W USA rozpocznie się odliczanie do piątkowej publikacji danych z rynku pracy. W roli przystawki wystąpi publikacja raportu ADP (14.15). Warto także obserwować indeks Chicago PMI (15.45), indeks podpisanych umów kupna domów (16.00) oraz raport EIA dotyczący zmiany zapasów paliw (16.30). Pomiędzy tymi raportami poznamy dane dynamice wzrostu gospodarczego w Kanadzie (14.30).

Na środę przypada kulminacja sezonu wyników za drugi kwartał wśród spółek z GPW. Informacjami z inwestorami podzieli się ponad 150 podmiotów.

Czwartek

Początek miesiąca tradycyjnie zdominowany będzie przez  przegląd przemysłowych indeksów PMI dla kilkunastu krajów. W USA dodatkowo opublikowany zostanie Raport Challengera dotyczący planowanej liczby zwolnień (13.30) oraz indeks ISM dla przemysłu (16.00).

Piątek

Ekonomicznym wydarzeniem dnia będzie jednak publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy (14.30). Poprzedni odczyt danych o liczbie nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym (255 tys.) okazał się lepszy od oczekiwań. Tym razem analitycy spodziewają się wyniku na poziomie przynajmniej 165 tys. O tej samej porze poznamy też dane o amerykańskiej wymianie handlowej (14.30), a tydzień zakończy raport o zamówieniach w przemyśle (16.00).

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tym będą żyły rynki (KALENDARIUM INWESTORA)