Tym będą żyły rynki (KALENDARIUM INWESTORA)

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 06-11-2016, 22:00

Zobacz kalendarium najważniejszych wydarzeń tygodnia.

Poniedziałek

Gorący wyborczy tydzień zaczniemy od danych o zamówieniach w niemieckim przemyśle (godz. 8), hiszpańskiej produkcji przemysłowej (9) oraz szwajcarskiej inflacji (9.15). O 10.30 opublikowany zostanie indeks Sentix obrazujący nastroje wśród inwestorów w strefie euro, zaś pół godziny później Eurostat przedstawi dane o sprzedaży detalicznej. O 14 NBP przedstawi informacje o październikowych rezerwach walutowych. Wyniki opublikują m.in. PKO BP i AmRest.

Wtorek

W dzień wyborów w USA na pierwszy ogień pójdą istotne dane o chińskiej wymianie handlowej. Europejski poranek zapełnią przede wszystkim Niemcy, za sprawą danych o produkcji przemysłowej i handlu zagranicznym (8). O godz. 9 kolejny miesiąc z inflacją potwierdzi węgierski urząd statystyczny, a o 10.30 poznamy dynamikę brytyjskiej produkcji przemysłowej. Po południu rozpocznie się wyborcza gorączka, a rynki finansowe reagować mogą na kolejne wiadomości spływające z USA. Wyniki opublikuje m.in. PGE.

Środa

To, co w środę zdarzy się na rynkach, zależeć będzie od tego, kto wygra amerykańskie wybory. W głęboki cień zepchnięte zostaną dane makroekonomiczne, wśród których najważniejsza wydaje się inflacja w Chinach. Po południu można spodziewać się decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych, zaś o 16 na konferencji prasowej pojawi się prezes Adam Glapiński. Wieczorem podobną decyzję podejmie bank centralny Nowej Zelandii (21) — analitycy oczekują cięcia z 2 do 1,75 proc. Wyniki opublikują: Cyfrowy Polsat, Grupa Azoty, JSW, KGHM, PGNiG, Tauron, CD Projekt i Alior Bank.

Czwartek

W ostatni roboczy dzień tygodnia w Polsce danych makroekonomicznych jak na lekarstwo — wyróżniają się jedynie raporty o produkcji przemysłowej we Francji i we Włoszech. Jak co czwartek, w USA pojawią się dane o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych (14.30). Wyniki przedstawią: Bogdanka, Boryszew, CCC, Eurocash, Enea, Pekao, PZU i Agora.

Piątek

W Święto Niepodległości (brak handlu na GPW) inwestorzy śledzić będą dane o inflacji w Niemczech (08), a także amerykański indeks Uniwersytetu Michigan (16).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński Bankier.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tym będą żyły rynki (KALENDARIUM INWESTORA)