Tymczasowe porozumienie związku pracowników transportu miejskiego w Nowym Jorku z pracodawcą

Polska Agencja Prasowa SA
28-12-2005, 07:20

W pięć dni po zakończeniu strajku, który sparaliżował w przedświątecznym okresie życie w Nowym Jorku, we wtorek wieczorem związki zawodowe  pracowników transportu miejskiego w tym mieście zawarły tymczasowe porozumienie z pracodawcami.

W pięć dni po zakończeniu strajku, który sparaliżował w przedświątecznym okresie życie w Nowym Jorku, we wtorek wieczorem związki zawodowe  pracowników transportu miejskiego w tym mieście zawarły tymczasowe porozumienie z pracodawcami.

    Jak podał szef związku, Roger Toussaint władze miejskie zgodziły się na podwyżki płac pracowników transportu w wysokości 10,9 procent w ciągu następnych trzech lat. Część podwyżki ma być przeznaczona na opłaty, związane z funduszem zdrowia. Porozumienie musi jeszcze zostać zaaprobowane przez 34 tysiące członków związku.

    Dotychczasowy układ wygasł 16 grudnia. W cztery dni później - 20 grudnia - związkowcy ogłosili strajk, który spowodował całkowity chaos komunikacyjny w mieście. Po trzech dniach transportowcy wrócili do pracy mimo braku porozumienia w rozmowach z zarządem miejskim.  Władze Nowego Jorku podały później, że strajk spowodował straty rzędu miliarda dolarów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tymczasowe porozumienie związku pracowników transportu miejskiego w Nowym Jorku z pracodawcą