Tysiąc pracowników Citigroup w Londynie może stracić pracę, w świecie - 17 tys.

12-04-2007, 07:07

Aż do tysiąca wysoko płatnych bankowców z  londyńskiego oddziału Citigroup może stracić pracę - sygnalizują źródła bankowe. Zwolnienia mogą objąć znaczną część zatrudnionych w londyńskiej siedzibie banku w dzielnicy Canary Wharf, gdzie pracuje 9 tys. osób, głównie w bankowości inwestycyjnej i zarządzie aktywami.

Według nieoficjalnych doniesień, kierownikom działów polecono wytypować pracowników, których wyniki nie spełniają oczekiwań. Imienne wymówienia mają zostać rozesłane w ciągu kilku tygodni.

Oficjalnie nie ogłoszono, jak duże zwolnienia spadną na Londyn, ale nieoficjalnie mówi się, że będzie to 500-1000 osób, zatrudnionych zarówno w managemencie, jak i w działach pomocniczych.

Anonimowe źródła bankowe sugerują, iż pracownicy zarabiający powyżej 1 mln funtów rocznie są bezpieczni, ponieważ ich wysoka płaca jest wyrazem bardzo dobrych wyników, ale każdy zarabiający mniej niż połowę tej sumy jest na pierwszej linii ognia.

W środę Citigroup, największa grupa bankowa na świecie, zapowiedziała, iż zwolni 17 tys. pracowników na 327 tys. zatrudnionych w stu różnych krajach świata, a także, że przeniesie dalszych 9,5 tys. stanowisk pracy do Indii, gdzie grupa już teraz zatrudnia 19 tys. pracowników.

Celem redukcji jest zaoszczędzenie w okresie 3 lat ok. 5,2 mld funtów (ponad 10 mld dol) i odwrócenie tendencji, która powodowała, że przychody rosły w tempie 15 proc. rocznie, zaś koszty przyrastały o 23 proc. rocznie.

Jest to już druga zła wiadomość dla londyńskiego city w ostatnich tygodniach. Analitycy obawiają się dalszych zwolnień w razie, gdyby miało dojść do połączenia brytyjskiego banku Barclays z holenderskim ABN Amro. (PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tysiąc pracowników Citigroup w Londynie może stracić pracę, w świecie - 17 tys.