Tysiące osób pobiegną w charytatywnej sztafecie

AR
opublikowano: 23-04-2019, 12:15

Pracownicy wrocławskich i warszawskich firm po raz szósty wystartują w Biegu Firmowym. "PB" jest patronem medialnym wydarzenia.

Trwają zapisy na Bieg Firmowy we Wrocławiu i w Warszawie, charytatywnej sztafecie na rzecz Fundacji Everest. Wrocławska edycja odbędzie się 18 maja na terenie Stadionu Olimpijskiego, a warszawska - 8 czerwca na terenie Kampusu AWF. Aby pomóc ośmiu podopiecznym fundacji w tym roku może pobiec aż 13 tys. osób z 700 firm, czyli rekordowa liczba uczestników. 

- W tym roku po raz kolejny zwiększyliśmy ilość pakietów startowych, a wszystko po to aby zgromadzić więcej pieniędzy na rzecz podopiecznych Fundacji Everest - komentuje Ewa Mróz, prezes Fundacji Everest. 

Bieg Firmowy odbywa się w obu miastach cyklicznie od 2013 r. (dotychczas zorganizowano już łącznie 11 edycji). W sztafecie biorą udział pięcioosobowe drużyny, które reprezentują firmy. Każdy z uczestników ma do przebiegnięcia dystans 5 km. Jest to największe wydarzenie sportowe dla firm na Dolnym Śląsku i bardzo popularna impreza biegowa w Warszawie. 

- Przez sześć lat istnienia Biegu Firmowego wspólnie przekazaliśmy 553,6 tys. zł na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Everest - mówi Ewa Mróz.

Organizator wydarzenia informuje, że pakiety startowe sprzedają się w tym roku jak świeże bułeczki. Ich koszt to 79-109 zł od osoby. Obecnie dla chętnych zostało już tylko 2 tys. wolnych miejsc. Pakiety PREMIUM na Bieg Firmowy we Wrocławiu zostały w całości wyprzedane. 

"Puls Biznesu" jest patronem medialnym i wystawi kilka drużyn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu