U Włocha, Holendra albo u Hindusa

DCZ
opublikowano: 29-06-2007, 00:00

Gdzie jest praca

Radomsko

Około 1500 osób znajdzie pracę w fabryce pralek i zmywarek, którą zbuduje w Radomsku włoski koncern Indesit. Produkcja zacznie się wiosną 2008 r. Indesit Company Polska to jeden z największych pracodawców w województwie łódzkim. W dwóch zakładach lodówek i kuchenek w Łodzi zatrudnia około 2500 osób.

Warszawa

Tysiąc osób znajdzie zatrudnienie w centrum kompetencyjnym banku ABN Amro w Warszawie. Będzie ono obsługiwało klientów w 23 językach. W tej chwili pracuje tu 150 osób, do końca roku ma być 300, a na początku 2009 r. tysiąc. Centrum działa w obszarach finansów, operacji bankowych, IT, wsparcia handlowego oraz due dilligence (wszechstronna ocena aktywności firmy).

Gdańsk

500 informatyków zatrudni w trzy lata indyjska firma ZenSar Technologies, projektująca systemy komputerowe. Otworzyła w Gdańsku centrum badawczo-rozwojowe. Hindusi już szukają kandydatów w uczelniach Trójmiasta. Pierwszych 23 studentów informatyki z Uniwersytetu Gdańskiego kończy praktyki w siedzibie firmy w Indiach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu