Uber chce mocniej zaistnieć w Afryce Zachodniej

opublikowano: 27-06-2019, 17:33

Uber Technologies globalna firma oferująca m.in. przewozy pasażerów zamierza rozszerzyć swoją działalność na dwa kraje Afryki Zachodniej i zapewnia obsługę łodzi w nigeryjskim mega mieście, Lagos, donosi Reuters.

Amerykańska firma podkreśla, że w znacznej części Afryki Subsaharyjskiej mamy do czynienia z niskim wskaźnikiem posiadania samochodów osobowych, szybko rosnącą populacja i brakiem wydajnych systemów transportu masowego w szybko rozwijających się miastach.

Uber, który ma około 36 tys. aktywnych kierowców w Afryce Subsaharyjskiej, działa w wielu krajach we wschodniej i południowej Afryce, ale brakuje go w Afryce Zachodniej, poza Nigerią i Ghaną.

Firma określiła region jako cel potencjalnej ekspansji, powiedział Brooks Entwistle, jeden z dyrektorów spółki. Dodał, że prowadzi rozmowy z organami regulacyjnymi w Wybrzeżu Kości Słoniowej i Senegalu w sprawie możliwego uruchomienia usług.

Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Wybrzeże Kości Słoniowej i Senegal mają dwie najszybciej rozwijające się gospodarki świata. Z kolei Nigeria, największa gospodarka Afryki, jest również najludniejszym krajem kontynentu.

Handlowa stolica Nigerii, Lagos, to mega miasto liczące około 20 mln mieszkańców, które zbudowane jest w lagunie. Uber rozpoczął tam działalność w lipcu 2014 r. Podstawowym problemem jest ogromne zatłoczenie miasta.

Uber ma już pewne doświadczenie z transportem wodnym. W ciągu minionych miesięcy firma uruchomiła serwis łodzi w największym mieście Indii, Bombaju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu