Uber miał 1,16 mld USD kwartalnej straty

opublikowano: 05-11-2019, 08:58

Uber Technologies zanotował kolejną potężną stratę w minionym kwartale. Choć jego prezes widzi „światełko w tunelu”, to rynek zareagował przeceną akcji spółki o 5 proc.

Amerykańska firma parataksówkowa poinformowała, że w strata w minionym kwartale wyniosła 1,16 mld USD wobec 986 mln USD rok wcześniej. Przychody wzrosły z 2,94 mld USD do 3,81 mld USD, z czego przychody z usług paraktaksówkowych wzrosły o 19 proc. do 2,9 mld USD, a z usług dostaw jedzenia, realizowanych przez Uber Eats, poszły w górę o 64 proc. do 645 mln USD. Strata na akcję Ubera wyniosła 68 centów. Rynek oczekiwał 70 centów straty na akcję przy 3,63 mld USD przychodów.

W obecnym roku rozrachunkowym Uber stracił już ponad 7 mld USD, co wzmogło niepokój analityków i inwestorów. Prezes Dara Khosrowshahi podczas konferencji z analitykami przekonywał jednak, że perspektywy spółki się poprawiają i w 2021 roku osiągnie ona zysk EBIDTA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy