Uber skupi się teraz bardziej na jednośladach

opublikowano: 27-08-2018, 08:10

Szef Ubera, Dara Khosrowshahi uważa, że środki transportu indywidualnego są lepsze jeśli chodzi o przemieszczanie się w miastach.

Uber, globalna firma para taksówkowa zamierza skupić się obecnie bardziej na elektrycznych skuterach i rowerach niż autach. Oprócz tego, że jednośladom łatwiej przemieszczać się w zatłoczonych centrach miast, to dodatkowo prognozy wskazują iż użytkownicy będą z nich częściej korzystać w przyszłości do pokonywania krótszych tras.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- W godzinach szczytu jest bardzo nieefektywne przemieszczenie jednotonowej bryły metalu w celu przewiezienia jednej osoby o 10 przecznic – powiedział Khosrowshahi. – W perspektywie krótkoterminowej może nie wygramy na tym, ale w strategicznej perspektywie długoterminowej uważamy, że to dokładnie ten kierunek, w którym powinniśmy zmierzać – dodał.

Uber udostępnia już usługę elektrycznych rowerów w ośmiu miastach USA. Wkrótce będzie z nich można korzystać w Berlinie. 

Khosrowshahi przyznał, że na udostępnianiu rowerów elektrycznych Uber zarabia mniej pieniędzy niż gdyby przewoził ludzi autami, ale liczy na skompensowanie sobie tego większą popularnością jednośladów na krótkich trasach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu