Ubezpieczenie z WIBOR (STRUKTURA DNIA)

EBE
opublikowano: 03-04-2013, 08:00

BNP Paribas Polska prowadzi zapisy na dwa nowe produkty strukturyzowane w formie grupowego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi.

Obie oferty są powiązane z trzymiesięczną stawką. Będzie można zarobić do 12 proc., inwestując w dwuletni WiborProfit 2L lub do 21 proc., decydując się na trzyletni WiborProfit 3L.

Aktywa funduszy będą lokowane w dłużne papiery wartościowe (również korporacyjne), depozyty bankowe oraz instrumenty pochodne – opcje i swapy. Warunkiem wzrostu wartości inwestycji jest utrzymanie się Wiboru w określonym przedziale, który zostanie podany 10 maja. Za każdy dzień spełnienia tego warunku będzie naliczana premia. Minimalna kwota inwestycji wynosi 1 tys. zł. Bank nie pobiera opłaty manipulacyjnej, ale warto zwrócić uwagę na warunki naliczania opłaty likwidacyjnej, która wynosi 5,3 proc. dla WiborProfit 3L i 3,9 proc. dla WiborProfit 2L. Dodatkowymi opłatami zmniejszającymi zyski są opłaty za wykup, które wynoszą w zależności od momentu rezygnacji: w pierwszym przypadku od 1,8 do 3,9 proc. wartości jednostek uczestnictwa, a w drugim od 1,8 do 5,3 proc. Subskrypcja potrwa do 2 maja.

Zdaniem PB:

Zaletami inwestycji są: brak opłat wstępnych, które obniżają kwotę inwestycji, ochrona kapitału, jasne i klarowne omówienie zasad działania obu produktów oraz prosty sposób naliczania ewentualnego zysku; wadą wysokie opłaty likwidacyjne, konieczność posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w BNP Paribas Banku oraz brak zwolnienia z podatku od zysków kapitałowych. [EBE]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EBE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu