Ubezpieczyciele w odwrocie

opublikowano: 30-10-2012, 00:00

Wizja zamknięcia amerykańskich ryn- ków akcji na kilka dni z powodu huraganu Sandy popsuła nastroje europejskich inwestorów.

Stoxx Europe 600 spadł w poniedziałek po trzech kolejnych sesjach wzrostu. Spośród 19 indeksów branżowych najmocniej tracił wskaźnik spółek ubezpieczeniowych. Działania podjęte przez amerykańskie władze wywołały obawy, że w głosach straszących, że możemy mieć do czynienia z nową Katriną, może być jakaś słuszność. Na giełdzie we Frankfurcie w grupie najmocniej przecenionych blue chipów znalazł się Munich Re, w Paryżu taniała AXA, w Londynie spadał kurs Catlin Group.

Kolejne przecenione w poniedziałek branże to motoryzacyjna, użyteczności publicznej i telekomunikacyjna. Wyraźnie staniały akcje BT Group. Pojawiły się pogłoski, że brytyjski telekom obniży prognozę tegorocznej sprzedaży. Spadły notowania papierów Telekom Austria. W prasie pojawiła się informacja, że spółka oczekuje, iż free cash- -flow w latach 2013-15 wyniesie 630 mln EUR, choć zapowiadała kwotę prawie trzykrotnie wyższą. Inwestorzy kupowali akcje banków i spółek chemicznych. Wśród pierwszych wyraźnym wzrostem kursu wyróżniał się UBS. Szwajcarski bank zachęcił do kupowania swoich akcji, zapowiadając redukcję około 10 tys. miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy