UBM stawia ekobiurowce

EG
26-04-2011, 00:00

Austriacy skupiają się na projektach komercyjnych. Do mieszkaniówki wrócą, jak sprzedadzą realizowane obecnie projekty.

Austriacy skupiają się na projektach komercyjnych. Do mieszkaniówki wrócą, jak sprzedadzą realizowane obecnie projekty.

Austriacki deweloper UBM rozpoczął budowę drugiego etapu Poleczki Business Park w Warszawie, który ma być jednym z największych takich obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej. Projekt realizuje we współpracy z CA Immo. Inwestor ubiega się o certyfikat ekologiczny LEED dla dwóch nowych budynków. Ich oddanie do użytku jest planowane na trzeci kwartał 2012 r.

— Zainteresowane kupnem fundusze już pytają o certyfikat, co oznacza, że będziemy mogli wynegocjować przy sprzedaży nieco lepsze warunki — zapowiada Peter Obernhuber, członek zarządu UBM.

Pierwszy etap projektu (45 tys. mkw. powierzchni najmu) jest już gotowy i wynajęty w 80 proc. UBM rozmawia z potencjalnymi kupcami z południa Europy. Sprzedaż może nastąpić na przełomie 2011 i 2012 r.

— Rozmawiamy także z partnerem, który chce kupić nasz projekt trzygwiazdkowego hotelu na 124 pokoje w tym samym kompleksie. Jego budowę zaczynamy w połowie maja — mówi Peter Obernhuber.

Deweloper realizuje także trzy projekty mieszkaniowe w Krakowie, Wrocławiu i pod Warszawą. Przekonuje, że mimo nabycia gruntów po wysokich cenach, strat nie przyniosą.

Tydzień temu rozpoczęła się budowa parku handlowego w Lublinie, który ma być gotowy jeszcze pod koniec roku. Także w tym roku powinna się rozpocząć budowa kolejnego w Sosnowcu. W portfelu jest także park handlowy w Gdyni.

— Realizacja kolejnych inwestycji jest uzależniona od zakończenia negocjacji sprzedaży projektów lub gotowych obiektów. W tym roku jednak nie rozpoczniemy żadnego nowego projektu mieszkaniowego — mówi członek zarządu UBM.

Spółka ma działkę pod mieszkania w Krakowie i negocjuje zakup dwóch pod projekty handlowe w Gliwicach i Włocławku. Prowadzi też zaawansowane rozmowy o kupnie projektu biurowego o powierzchni 25 tys. mkw. we Wrocławiu. Rozpoczęcie tej inwestycji miałoby nastąpić już w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / UBM stawia ekobiurowce