UBS chce zatrzymać jak najwięcej analityków w Londynie

opublikowano: 16-10-2017, 14:18

Szwajcarski potentat bankowy, UBS holding zamierza utrzymać jak najwięcej analityków badawczych w Londynie po wyjściu Wlk. Brytanii z Unii Europejskiej, donosi Bloomberg.

W udzielonym wywiadzie, Axel Weber, prezes UBS stwierdził, że wiele instytucji finansowych staje przed koniecznością zmian swoich europejskich struktur z uwagi na sytuację związana z brexitem.

Axel Weber
Zobacz więcej

Axel Weber fot. Bloomberg

Problem transferu ludzi i biur z Londynu dotyczy również i nas. Ale chcielibyśmy zachować w brytyjskiej stolicy, która jest przecież jednym ze światowych centrów finansowych i takim też w pewnym sensie pozostanie, tak wielu analityków, jak to tylko możliwe – powiedział Weber.

Globalne banki inwestycyjne decydują obecnie, dokąd przenieść niektóre operacje po brexitcie, którego sformalizowanie oczekiwane jest na 2019 r. UBS skłania się ku frankfurckiej centrali handlowej. W grę wchodzić może przeniesienie do niemieckiego miasta 250 lub więcej miejsc pracy, ale w rozważane są też inne kierunki. 

Weber podkreślił, że kierowana przez niego instytucja ma więcej opcji niż wielu konkurentów ze Stanów Zjednoczonych, ponieważ posiada już licencje bankowe i inne wymogi prawne w wielu europejskich krajach. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / UBS chce zatrzymać jak najwięcej analityków w Londynie