UBS może jako pierwszy mieć większość JV w Chinach

opublikowano: 12-10-2018, 12:39

UBS Group ma szansę zostać pierwszym zagranicznym bankiem, który będzie miał kontrolny pakiet udziałów joint venture inwestycyjnego w Chinach, donosi Reuters.

W czwartek poinformowano, że BMW będzie pierwszą zagraniczną firmą motoryzacyjną, która będzie miała kontrolę nad chińskim joint venture. Dzień później pojawiły się doniesienia, że szwajcarski UBS może być pierwszym zagranicznym bankiem z większościowym pakietem chińskiego joint venture. Stało się to po informacji, że dwóch chińskich partnerów UBS w joint venture wystawiło swoje udziały na sprzedaż. Rolniczy konglomerat COFCO Group chce za pakiet 14 proc.  co najmniej 461,72 mln juanów (66,77 mln USD), a firma inwestycyjna China Guodian Capital chce za pakiet 12,01 proc. co najmniej 396,09 mln juanów (57,30 mln USD).  Gdyby szwajcarski bank kupił je miałby 51 proc. UBS Securities.

UBS
Zobacz więcej

UBS

UBS fot. Bloomberg

UBS już w maju wystąpił do chińskiego regulatora o możliwość zwiększenia zaangażowania w UBS Securities do 51 proc., przypomina Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu