UBS: największym zagrożeniem dla inwestorów w tym roku jest strach

opublikowano: 04-07-2018, 19:19

W pozostałej części tego roku największym zagrożeniem jest to, że inwestorzy się przestraszą i zaczną nimi kierować emocje, twierdzą analitycy UBS Wealth Management.

- Skupiając się za bardzo na krótkoterminowych zagrożeniach i za mało na długoterminowym wzroście wielu inwestorów często nie osiąga możliwego zwrotu – twierdzą stratedzy UBS.   

Zwracają uwagę, że w horyzoncie 10 lat jest dużo bardziej prawdopodobne, że akcje dadzą pozytywny zwrot, niż że będzie on ujemny. Dowodem są dwa popularne indeksy. S&P 500 zyskał 114 proc. przez minioną dekadę, a Stoxx Europe 600 zyskał 36 proc.

UBS ostrzega jednocześnie, że w miarę dojrzewania cyklu gospodarczego jest mało prawdopodobne trafne wskazanie szczytu i dna notowań przez większość inwestorów. Kończy się to dla nich stratą zysków, na co nie są narażeni inwestorzy długoterminowi. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu