UBS odnotował najwyższy kwartalny zysk od 2015 r.

opublikowano: 26-10-2021, 10:39

Szwajcarksa grupa bankowa UBS odnotowała we wtorek najwyższy kwartalny zysk od 2015 roku, ponieważ silna aktywność handlowa doprowadziła do 23-procentowego wzrostu dochodów z opłat, pisze Reuters.

Logo UBS
Logo UBS
fot. Bloomberg

UBS odnotował w okresie od lipca do września zysk netto w wysokości 2,279 mld USD. Analitycy oczekiwali, że wyniesie 1,596 mld USD.

Zaskakująco dobre wyniki następują po dwucyfrowych wzrostach w każdym z ostatnich czterech kwartałów i zbiegają się w czasie z planami uruchomienia nowych usług cyfrowych dla zamożnych klientów z USA.

Sztandarowa działalność banku - zarządzania majątkiem, odnotowała najlepszy w historii zysk przed opodatkowaniem, który wzrósł o 43 proc. przy 4-procentowym wzroście dochodów z transakcji wśród zamożnych i bardzo zamożnych klientów. Dochody odsetkowe netto wzrosły o 15 proc. ze względu na wyższe marże.

Przychody z doradztwa przy transakcjach wzrosły o 22 proc. do 792 mln USD, do czego przyczyniła się rekordowa liczba fuzji i przejęć.

Akcje UBS po publikacji wyników wzrosły o 1,4 proc. w handlu przedrynkowym na nowojorskiej giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane