UBS stawia na emerging markets

UBS Wealth Management poinformował swoich klientów, że jest gotowy zwiększyć zaangażowanie na rynkach wschodzących po zeszłorocznym rajdzie, donosi Bloomberg.

Szwajcarski zarządca, dysponujący aktywami o wartości 2,1 bln USD oczekuje, że stopa zwrotu z alokacji aktywów na rozwijających się rynkach wyniesie od średniej do wysokiej wartości jednocyfrowej. 

UBS
Zobacz więcej

UBS

UBS fot. Bloomberg

Jesteśmy optymistycznie nastawieni do sytuacji na emerging markets. Poprzedni rok pokazał, że realizowane na nich stopy zwrotu mogą być satysfakcjonujące, choć potrzeba było kilku dobrych kwartałów, by zwiększyć zainteresowanie inwestorów tym segmentem. I w końcu zauważamy obecnie spory popyt na aktywa z rynków wschodzących – powiedział Michael Bolliger, jeden z szefów UBS WM.

Bezprecedensowe bodźce ze strony centralnych banków wywołały globalne polowanie na wyższe zyski w ubiegłym roku, zwiększają zapotrzebowanie na aktywa krajów rozwijających się. Zainteresowanie inwestorów jest nadal silne. W tygodniu zakończonym 25 stycznia, fundusze, które kupują akcje z rynków wschodzących przyciągnęły ponad 1 mld USD nowych środków, najwięcej od trzech miesięcy, wynika z danych EPFR Global.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze / UBS stawia na emerging markets