Uchodźcy i PI zabiją ducha przygody

MAG
opublikowano: 28-12-2016, 22:00

Szokujące prognozy 2017 redakcji Pulsu Biznesu

Polacy dostaną skrzydeł (500+, rosnące wynagrodzenia, niskie bezrobocie, deflacja) i już w styczniu jak szaleni zaczną kupować zagraniczne wycieczki na majówkę i lato 2017. Touroperatorzy, tanie linie oraz portale rezerwujące apartamenty i hotele będą zacierać ręce.

W połowie stycznia w Turcji odbędzie się referendum dotyczące dalszych starań o członkostwo w UE. Wygrają zwolennicy przystąpienia do Szanghajskiej Organizacji Współpracy, utworzonej m.in. przez Chiny i Rosję. W tej sytuacji 1 lutego prezydent Recep Tayyip Erdogan zdecyduje o otwarciu granic i 3 mln przebywających w Turcji uchodźców przemieści się do Grecji. Zajmą część wybrzeża i wyspy leżące blisko Turcji, w tym Rodos, Kos i Lesbos. Rząd Grecji przeznaczy 3 mld EUR na pomoc uchodźcom i w marcu poprosi UE o rozpoczęcie negocjacji o pakiecie rekompensacyjnym. Bruksela ustali termin pierwszego spotkania w tej sprawie na czerwiec. Mieszkańcom Grecji puszczą nerwy, w kwietniu wyjdą na ulice, strajkować będą wszyscy pracownicy sektora państwowego, padupadną transport i turystyka.

Weekend majowy będzie stracony, ale touroperatorzy, którzy w 2016 r. w dużym stopniu zastąpili Egipt, Turcję i Tunezję kierunkami w Grecji, zrobią szybkie przetasowania, żeby skoncentrować ruch turystyczny w Europie Zachodniej, głównie w Hiszpanii. Państwo Islamskie zorganizuje serię zamachów na europejskich lotniskach. Od maja co tydzień terroryści uderzą gdzie indziej. Lato 2017 r. Polacy spędzą w Tatrach i nad Bałtykiem. Jesienią upadnie 16 biur podróży, bijąc niechlubny rekord z 2012 r. Sprowadzenie do Polski pozostawionych za granicą turystów całkowicie wydrenuje budżet działającego od końca 2016 r. turystycznego funduszu gwarancyjnego, a biura, które przetrwają, odmówią dalszego wpłacania składek. [MAG]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Uchodźcy i PI zabiją ducha przygody