Uchodźcy topią się w niemieckich zbiornikach wodnych

AD, TheLocal.de
opublikowano: 09-09-2016, 14:21

Niemiecka organizacja ratowników wodnych (DLRG) alarmuje, że w 2016 r. znacząco wzrosła w całym kraju liczba utonięć, głównie przez przybyłych do tego kraju uchodźców kąpiących się rekreacyjnie w basenach, jeziorach i morzu.

Organizacja donosi, że w całym 2016 r. było w Niemczech jak dotąd 425 utonięć, z czego 56 stanowiły te z udziałem uchodźców. Jest to łącznie wzrost ich liczby o 46 śmierci w ciągu roku.

Sgt. Zachary Gardner/Wikipedia

Organizacja wszczynała alarm już w ubiegłym roku, obserwując pierwsze fale przybywających do Niemiec uchodźców, ale nikt jej nie słuchał. - Nasze najgorsze obawy się potwierdziły - mówi Berthold Schmitt, szef DLRG (Deutsche Lebens-Rettungs-Gesellschaft). - Dla ratowników są oni grupą podwyższonego ryzyka. Obserwujemy, że wielu z nich mocno przecenia swoje pływackie umiejętności - dodaje. Podaje przykład brawurowych skoków na głębię w basenie bez świadomości, że jest tam głęboko.

Najwięcej utonięć zanotowano w Bawarii oraz Nadrenii Północnej-Westawlii, najmniej nad morzem Bałtyckim. W grę wchodziły zarówno baseny, jak i jeziora.

Aby zapobiec zjawisku niektóre samorządy już zaczęły organizować specjalne lekcje pływania dla nowo przybyłych. DLRG rozprowadza też wśród uchodźców specjalne piktograficzne instrukcje bezpiecznych zachowań nad wodą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, TheLocal.de

Polecane