Uczestnicy ankiety GPW nie są pewni, jak zakończy się przyszły tydzień na giełdzie

(Marek Druś)
opublikowano: 01-12-2006, 17:01

Wyniki cotygodniowej ankiety prowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych pokazują, że 44 proc. ankietowanych oczekuje zarówno wzrostu, jak i spadku indeksu WIG20 na koniec przyszłego tygodnia - podała GPW w piątek.

Wyniki cotygodniowej ankiety prowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych pokazują, że 44 proc. ankietowanych oczekuje zarówno wzrostu, jak i spadku indeksu WIG20 na koniec przyszłego tygodnia - podała GPW w piątek.

Wartość wskaźnika Wigometr na koniec bieżącego tygodnia wynosi 0 pkt., co oznacza spadek tego wskaźnika o 26 pkt. w stosunku do ubiegłego tygodnia.

Badania koniunktury prowadzone są na podstawie zestawu pytań, kierowanych co tydzień do uczestników ankiety. Wskazują oni swoje przewidywania, co do zmiany wartości indeksu WIG 20 na koniec następnego tygodnia, wybierając jedną z trzech możliwości: wzrost, bez zmian, spadek.

Wskaźnik może przyjmować wartości od minus 100 do plus 100 pkt.

Badania nastrojów prowadzone są wśród wybranej grupy osób zawodowo związanych z rynkiem kapitałowym, dyrektorów inwestycyjnych, doradców inwestycyjnych, fund managerów, maklerów i analityków giełdowych.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane