Uczestnicy ankiety GPW podzieleni w ocenie giełdowej koniunktury

opublikowano: 02-02-2007, 17:18

Wyniki cotygodniowej ankiety prowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) pokazują, że po 40 proc. ankietowanych spodziewa się zarówno spadku, jak i wzrostu indeksu WIG 20 w przyszłym tygodniu - podała GPW w piątek.

Wyniki cotygodniowej ankiety prowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) pokazują, że po 40 proc. ankietowanych spodziewa się zarówno spadku, jak i wzrostu indeksu WIG 20 w przyszłym tygodniu - podała GPW w piątek.

Wartość wskaźnika Wigometr na koniec bieżącego tygodnia wynosi 0 pkt., co oznacza wzrost wskaźnika o 17 pkt. w stosunku do ubiegłego tygodnia.

Badania koniunktury prowadzone są na podstawie zestawu pytań, kierowanych co tydzień do uczestników ankiety. Wskazują oni swoje przewidywania, co do zmiany wartości indeksu WIG 20 na koniec następnego tygodnia, wybierając jedną z trzech możliwości: wzrost, bez zmian, spadek.

Wskaźnik może przyjmować wartości od minus 100 do plus 100 pkt.

Badania nastrojów prowadzone są wśród wybranej grupy osób zawodowo związanych z rynkiem kapitałowym, dyrektorów inwestycyjnych, doradców inwestycyjnych, fund managerów, maklerów i analityków giełdowych.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane