Udana aukcja obligacji wsparła złotego

Joanna Pluta
opublikowano: 09-04-2009, 00:00

Od kilku dni na rynku złotego możemy obserwować konsolidację. W czasie przedwczorajszej sesji siłę pokazało wsparcie w notowaniach EUR/PLN, usytuowane na 4,4000. Wczoraj natomiast miała miejsce skuteczna obrona oporu w okolicach 4,5200. Obydwa poziomy potwierdziły, iż do wybicia z konsolidacji 4,4000 — 4,5200 potrzebny jest silny impuls. Wobec braku zdecydowanych reakcji rynku na odczyty makro, najprawdopodobniej nadejdzie on ze strony światowych giełd.

Wczorajsze odbicie od poziomu 4,5200 wsparł wzrost zainteresowania inwestorów zagranicznych polskim rynkiem. Znalazło to odzwierciedlenie w popycie na 10-letnie obligacje rządowe. Przekroczył on trzykrotnie wartość zaoferowanych papierów, co świadczy o dużym zaufaniu, jakim inwestorzy obdarzają polską gospodarkę. Na fali lepszego sentymentu silnie zwyżkował również WIG20, który wzrósł o 5,27 proc., co stanowiło najlepszy wynik wśród indeksów europejskich.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy