Udana obrona DJ IA i rekordy na Wall Street

opublikowano: 19-01-2018, 22:08
aktualizacja: 19-01-2018, 22:11

Zamknięcie tygodnia na amerykańskich giełdach przez długie godziny nie wyglądało zbyt okazale. Szczególnie na rynku największych spółek, gdzie reprezentujący je, indeks średnia przemysłowa Dow Jones notowała niemal do końca straty.

 Znacznie lepiej zaprezentowały się indeks S&P500 i Nasdaq. Na korekcie wskaźnika blue chipów ważyła przecena papierów IBM i American Express. Ostatecznie jednak i DJ rósł na finiszu po spektakularnym odbiciu.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Zwiększona nerwowość inwestorów wynikała m.in. z obaw o tzw. shutdown rządowy, czyli brak pieniędzy waszyngtońskiej administracji na regulacje zobowiązań w tym wynagrodzeń. 

Drożało siedem z 11-tu głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500. Najlepiej prezentował się sektor producentów dóbr szybkozbywalnych.

Spadek notowań akcji IBM wynikał z ostrzeżenia technologicznego giganta, że wyższa stawka podatkowa w tym roku negatywnie przełoży się na zyski spółki. Przed korektą nie uchroniła spółki nawet prezentacja pierwszego od 23 kwartałów wzrostu przychodów.

Z kolei zniżka wyceny walorów American Express wywołana została przez pierwszą kwartalną stratę wydawcy kart płatniczych od 26 lat. Dodatkowo firma poinformowała, że nie będzie skupowała własnych akcji w następnych sześciu miesiącach z powodu reformy podatkowej.

Na finiszu sesji indeks DJ IA zyskiwał 0,21 proc. Wskaźnik S&P500 rósł natomiast o 0,44 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,55 proc. Dwa ostatnie wspięły się na historyczne szczyty.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Udana obrona DJ IA i rekordy na Wall Street