Udana współpraca z sąsiadami

WK
opublikowano: 26-05-2014, 00:00

LUBELSKIE

1 Mój największy sukces to… zachęcenie i włączenie sąsiednich gmin do realizacji wspólnych projektów. Dobrze rozumiane partnerstwo okazało się sposobem na pozyskiwanie pieniędzy, które dla pojedynczych gmin były niedostępne. Dzięki temu udało się nam wybudować bulwary nadwiślańskie, przystanie i porty rzeczne łączące Puławy z Kazimierzem Dolnym i Janowcem w ramach działania 6.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wcześniej w ramach organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 partnerstwo trzech gmin i podmiotów komercyjnych zaowocowało powstaniem centrum pobytowego (ze stadionem piłkarsko-lekkoatletycznym), które uzyskało akredytację UEFA. Był to dla nas znaczący element promocji, jak również dodatkowy argument, który umożliwił remont dróg wojewódzkich.

2 Moja najbardziej bolesna porażka to… wyłączenie rewitalizacji Zespołu Pałacowo-Parkowego z planowanej do realizacji Strategicznej Inwestycji Terytorialnej w ramach nowej perspektywy finansowej. To jedno z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców zadań inwestycyjnych. Obecny właściciel odstąpił od propozycji wspólnej realizacji tego projektu, w którym były gwarantowane pieniądze, a szacowany koszt to około 100 mln zł.

3 Największym wyzwaniem dla regionu będzie… racjonalne i celowe wykorzystaniepieniędzy unijnych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020, które podniesie naszą konkurencyjność, wzmocni rozwój przedsiębiorczości dając nowe miejsca pracy, dzięki którym młodzi ludzie nie będą musieli migrować. Przeciwdziałanie temu zjawisku jest ogromnym wyzwaniem, ponieważ jego skutki będziemy odczuwać wszyscy.

JANUSZ GROBEL

prezydent Puław

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu