Udane zakończenie sesji na giełdach w USA

Marek Druś
25-07-2001, 22:06

Handel na amerykańskich giełdach nabrał tempa dopiero w ostatniej fazie notowań. Po rozpoczęciu sesji i początkowym wzroście indeksów, rynek osłabł. Wartość indeksów zmieniała się umiarkowanie, dopiero pod koniec notowań byki uzyskały wyraźną przewagę.

Nastroje na giełdach w USA kształtują obecnie kwartalne wyniki spółek. Podobnie było w środę. Przed sesją o rezultatach informowały People Soft i SBC Communications. Pierwsza ze spółek poinformowała o poprawie sprzedaży i zysku w drugim kwartale. Jej akcje zdrożały o blisko 10 proc.

Wśród spółek software’owych najlepiej wypadły jednak notowania papierów Peregrine Systems, producenta oprogramowania dla biznesu. Akcje spółki, która poprawiła w ostatnim kwartale o 82 proc. wartość sprzedaży zdrożały ponad 18 proc.

Udziały SBC Communications były jednymi z najbardziej drożejących składników indeksu Dow Jones Industrial. Poza dobrymi wynikami kwartału przyczyniła się do tego zapowiedź władz spółki realizacji przez nią prognozowanych zysków całego roku.

Przez całą sesję wyraźnie zwyżkował kurs Lucent Technologies. Po informacji o planowanej znacznej redukcji zatrudnienia i sprzedaży szeregu aktywów, Lehman Brothers zdecydował się na podniesienie rekomendacji akcjom spółki, która przekazała ostatnio informacje o słabych wynikach kwartału.

Tymczasem po informacji o stracie, którą zakończyło kwartał Agere Sytems, spółka związana z Lucent Technologies, jego udziały straciły kilkanaście procent wartości.

W górę poszła cena udziałów AT&T i AOL Time Warner, które informowały o planie fuzji „kablowych” oddziałów obu spółek.

Zdrożały wyraźnie udziały Texaco, które poinformowało o zamknięciu kwartału zyskami sięgającymi górnej granicy wcześniejszych prognoz analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Udane zakończenie sesji na giełdach w USA