Udany debiut walorów Veno na rynku NewConnect

DI, PAP
opublikowano: 07-02-2008, 10:16

Na NewConnect zadebiutowała w czwartek spółki Veno. Na otwarciu notowań za akcje płacono 0,5 zł, kurs odniesienia wynosił 20 gr za  akcję.

Debiut Veno jest 8. debiutem na NewConnect w br., a emitent jest 32 spółką notowaną na rynku alternatywnym warszawskiej giełdy.

Veno zajmuje się inwestowaniem w polskie i zagraniczne spółki prowadzące sprzedaż przez Internet artykułów do tuningu samochodów oraz motocykli.

W przyszłości spółka chce przeprowadzić integrację i restrukturyzację tych spółek oraz, ewentualnie, doprowadzić do ich debiutu na rynku publicznym.

Do obrotu wprowadzane jest 3,333 mln akcji serii C i 3,5 mln akcji serii D.

Spółka Veno przeprowadziła subskrypcję prywatną. Akcje serii C kupił jeden inwestor - Blumerang sp. z oo. Akcje serii D kupiło 8 inwestorów. Łączna wartość pozyskanych środków to ponad 1,133 mln zł.

Jeszcze w tym roku spółka zamierza wejść na rynek regulowany z nową emisją podwyższeniową. Środki z nowej emisji będą przeznaczone na kolejne przejęcia firm z branż związanych z tuningiem.

Veno tworzy grupę kapitałową, w skład której wchodzą cztery firmy.

Są to: VENODESIGN.COM LTD z siedzibą w Londynie, zajmująca się sprzedażą detaliczną przez Internet artykułów tuningowych do samochodów osobowych i motocykli za pośrednictwem własnej sieci sklepów internetowych. Emitent posiada 100 proc. udziałów o łącznej wartości nominalnej 1000 funtów brytyjskich.

Kolejna firma grupy to VR TEC LIMITED z siedzibą w Londynie, prowadząca działalność polegającą na dystrybucji poprzez Internet różnorodnych części do stylizowania i tuningowania samochodów. Emitent posiada 100 proc. udziałów o łącznej wartości nominalnej 100 funtów brytyjskich.

Trzecia firma grupy to ETD sp.z o.o. z siedzibą w Warszawie, prowadząca działalność w zakresie dystrybucji akcesoriów tuningowych. Emitent posiada 100 proc. udziałów o łącznej wartości nominalnej 620 tys zł.

Czwarta firma to CARBON DESIGN SA z siedzibą w Warszawie, zajmująca się projektowaniem i produkcją rowerów w tym przede wszystkim rowerów dla niepełnosprawnych. Emitent posiada 55 proc. udziałów o wartości nominalnej 275 tys zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane