Udany finisz w USA

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 15-03-2007, 00:00

Po głębokiej wtorkowej korekcie, zarówno inwestorzy, jak i analitycy mieli nadzieję na odbicie na amerykańskich giełdach. Słaby początek środowych notowań i duże straty indeksów w Europie i Azji zdawały się przeczyć zbyt optymistycznemu, w obecnych warunkach, scenariuszowi. Jednak giełdy bywają nieprzewidywalne i mimo niesprzyjającego otoczenia, sesje w USA zakończyły się na plusie.

Huśtawka nastrojów była bardzo duża, co potwierdzało silne falowanie wskaźników. W dalszym ciągu gracze dyskontowali niepokojące sygnały napływające z sektora nieruchomości i spółek finansujących kredyty. Ostatecznie wygrała jednak zwykła chęć zysku i spekulanci odkupywali przecenione walory. Indeks Dow Jones zyskał 0,48 proc., zaś Nasdaq wzrósł o 0,90 proc.

Dużym wzięciem cieszyły się papiery Citigroup. Największa amerykańska instytucja finansowa poinformowała, że nie będzie już więcej podwyższać oferty przejęcia japońskiego brokera Nikko Cordial. Takiego szczęścia nie miał General Motors. Mimo że w czwartym kwartale ubiegłego roku producentowi aut udało się powrócić na ścieżkę rentowności, jego zysk nie pokrył się z prognozami analityków. Na dodatek znaczna jego część pochodziła ze sprzedaży aktywów.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu