Udany kwartał Amiki

Robert Kurowski
23-02-2004, 00:00

Biorąc pod uwagę łączny wynik netto tej spółki za 2003 r. można stwierdzić, że kurs jest już na bardzo wysokim poziomie. Przy małej progresji na poziomie przychodów (+4,3 proc.), zysk netto spadł do 2,8 mln z 4,6 mln. Ważne jednak jest, że tylko w IV kwartale spółka wypracowała 9,2 mln zł zysku.

Silny trend wzrostowy doprowadził już cenę do poziomu bliskiego dwuletniemu maksimum, co oznacza, że inwestorzy wysoko oceniają perspektywy spółki. Krótkoterminowo wydaje się jednak, że walor dojrzał do korekty, co wynika z faktu przebicia najszybszej linii trendu i spadku oscylatorów (m.in. RSI14) poniżej pułapu rynku wykupionego. Strefa powyżej 40 zł wydaje się zbyt wysokim poziomem, by kurs Amiki mógł samodzielnie, bez zwyżki indeksów na GPW ją pokonać. W związku z tym całkiem realne jest pogłębienie spadków, co sugerują ostatnie formacje świecowe i testowanie zasadniczej linii trendu, czyli przy 34-35 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Udany kwartał Amiki