UE: Komisarz w "Dienie" o obietnicy budowniczych Gazociągu Północnego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-11-2005, 15:21

Konsorcjum do budowy rosyjsko-niemieckiego Gazociągu Północnego obiecało nie prowadzić prac bez uprzedniego przeprowadzenia studiów nad bezpieczeństwem ekologicznym w wodach Bałtyku - podał w środę łotewski dziennik "Diena" powołując się na unijnego komisarza Andrisa Piebalgsa.

Konsorcjum do budowy rosyjsko-niemieckiego Gazociągu Północnego obiecało nie prowadzić prac bez uprzedniego przeprowadzenia studiów nad bezpieczeństwem ekologicznym w wodach Bałtyku - podał w środę łotewski dziennik "Diena" powołując się na unijnego komisarza Andrisa Piebalgsa.

    Piebalgs, unijny komisarz ds. energii, powiedział po spotkaniu z przedstawicielami konsorcjum, które zajmie się budową i eksploatacją Gazociągu Północnego, że zobowiązali się oni do przestrzegania wszelkich wymogów ochrony środowiska Morza Bałtyckiego.

    Przedstawiciele konsorcjum: szefowie rosyjskiego Gazpromu i niemieckich firmy E.ON-Ruhrgas i BASF odwiedzili we wtorek Komisję Europejską w Brukseli, by, jak pisze agencja BNS, oficjalnie poinformować o planach budowy gazociągu przez Bałtyk z pominięciem Polski i trzech państw bałtyckich. Rosyjsko-niemieckie porozumienie o budowie zostało podpisane we wrześniu w Berlinie.

    Komisja Europejska nie jest władna wpłynąć na zmianę trasy  gazociągu. Niemniej komisarz Piebalgs uważa, że wizyta przedstawicieli konsorcjum wypełniła lukę informacyjną i sprawiła, że projekt (Gazociągu Północnego) staje się przejrzysty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane