UE: ministrowie finansów jednomyślni ws. reakcji na amerykańskie bariery

PAP
opublikowano: 13-03-2018, 18:19
aktualizacja: 13-03-2018, 18:20

Unijni ministrowie finansów są jednomyślni, jeśli chodzi o podejście Wspólnoty do amerykańskich ceł na stal i aluminium - poinformował po ich wtorkowym spotkaniu komisarz UE ds. gospodarczych i finansowych Pierre Moscovici.

"Żałujemy, że te środki zostały wprowadzone. Przygotowujemy środki zaradcze i ochronne" - podkreślił komisarz.

To reakcja na podpisanie w czwartek przez prezydenta USA Donalda Trumpa rozporządzenia nakładającego cła na import stali w wysokości 25 proc., a aluminium - 10 proc.

"Na dzisiejszym posiedzeniu ECOFIN (Rada do spraw Gospodarczych i Finansowych) było bardzo jasne, ministrowie jednomyślnie mówili, że nie możemy tego zaakceptować" - powiedział grupie dziennikarzy w Brukseli Moscovici.

Jak zaznaczył, UE musi mieć stanowczą, proporcjonalną i wspólną odpowiedz na amerykańskie środki. KE przygotowała listę towarów z USA, które w razie wprowadzenia ceł będą objęte restrykcjami ze strony UE. Wartość tego importu z USA do UE wynosi 2,8 mld euro i obejmuje towary przemysłowe i rolnicze.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / UE: ministrowie finansów jednomyślni ws. reakcji na amerykańskie bariery