UE: Polska przeciwna porozumieniu ws. leków pediatrycznych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-12-2005, 13:31

Polska jest przeciwna unijnemu porozumieniu w sprawie leków pediatrycznych - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych.

Polska jest przeciwna unijnemu porozumieniu w sprawie leków pediatrycznych - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych.

    Według tych źródeł, Polska jako jedyny kraj UE sprzeciwia się przyjęciu rozporządzenia, które zobowiązuje europejskie firmy farmaceutyczne do przeprowadzania badań klinicznych w celu upewnienia się, czy produkowane przez nie leki pediatryczne są bezpieczne i skuteczne.

    Polski sprzeciw nie przeszkadza w przyjęciu rozporządzenia, bowiem w tej sprawie nie jest wymagana jednomyślność; wystarcza większość kwalifikowana.

    Przyjęcie rozporządzenia spodziewane jest na piątkowym spotkaniu w Brukseli ministrów zdrowia krajów UE, z udziałem prof. Zbigniewa Religi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane