UE prawdopodobnie zgodzi się na pomoc publiczną dla górnictwa

18-11-2003, 18:33

Unia Europejska prawdopodobnie zgodzi się na pomoc publiczną dla górnictwa, uważa Jan Bogolubow, dyrektor departamentu w Ministerstwie Gospodarki, który uczestniczył we wtorkowych rozmowach ze stroną unijną w Brukseli.

Polski zespół, w skład którego wchodzili przedstawiciele resortu gospodarki, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Urzędu Komitetu Integracji

Europejskiej przedstawił we wtorek stronie unijnej szczegóły planu restrukturyzacji górnictwa na lata 2003-2006. Przewiduje on oddłużenie kopalń na kwotę ok. 18 mld zł, a także realizację programu socjalnego dla pracowników.

- Najważniejsza w negocjacjach jest kwestia wiarygodności programu restrukturyzacji oraz przedstawienie skutków tego programu. Musimy przekonać UE, że udzielenie pomocy postawi polskie górnictwo na nogi i już więcej nie będziemy ubiegać się o pomoc - powiedział Dariusz Łomowski z biura prasowego UOKiK.

Przedstawiciele UOKiK i UKIE potwierdzają, że pomoc publiczna dla górnictwa jest możliwa i zgodna z prawem unijnym. Dotyczy to zarówno planowanego oddłużenia branży jak i realizacji programów socjalnych.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / UE prawdopodobnie zgodzi się na pomoc publiczną dla górnictwa