UE rozszerza zakaz importu polskiego drobiu i żywego ptactwa

IAR
opublikowano: 11-12-2007, 14:30

Unia Europejska rozszerzyła zakaz importu polskiego drobiu i żywego ptactwa w związku z wykryciem kolejnego ogniska wirusa ptasiej grypy w naszym kraju. Embargo obejmuje te powiaty, które wskazała Polska.        

To władze w Warszawie zdecydowały, jaki obszar będzie objęty zakazem eksportu drobiu na unijne rynki. Ponieważ kraje Wspólnoty nie zgłaszały wątpliwości i nie domagały się rozszerzenia embarga, wniosek polskich władz został zaakceptowany.       

Mimo przenoszenia się wirusa i wykrycia kolejnych przypadków ptasiej grypy, Komisja Europejska nie zmienia zdania - nadal uważa, że Warszawa zareagowała szybko i zgodnie z unijnymi procedurami.        

Europejskie przepisy, które dokładnie określają postępowanie w przypadku stwierdzenia wirusa ptasiej grypy, przewidują też rekompensaty dla unijnych producentów drobiu. Mogą jednak na nie liczyć tylko ci, którym inspekcja weterynaryjna nakazała wybicie drobiu.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane