UE zamówiła 180 mln dawek szczepionki Pfizera chroniącej przed Omikronem

ARŻ
opublikowano: 17-12-2021, 13:23

Państwa członkowskie Unii Europejskiej zgodziły się na zamówienie ponad 180 mln dawek zmodyfikowanej szczepionki przeciwko COVID-19 stworzonej przez firmy Pfizer i BioNTech, która ma zapewniać ochronę przed koronawirusem w wariancie Omikron.

Pfizer i BioNTech rozpoczęły opracowywanie nowej wersji swojej szczepionki 25 listopada. Firmy zadeklarowały, że medykament powinien być gotowy do marca przyszłego roku.

“Państwa członkowskie zgodziły się uruchomić pierwszą transzę zamówień na 180 mln dawek zmodyfikowanych szczepionek w ramach naszego trzeciego kontraktu z Pfizerem i BioNTechem” - stwierdziła w czwartek na konferencji prasowej przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Aktualna umowa pozwala państwom UE na zakup do 1,8 mld dawek szczepionek do 2023 roku. Jedna połowa została już zamówiona, zaś druga pozostaje opcjonalna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane