UE zaproponuje ulgi podatkowe dla zagrożonych przez wzrost cen energii

opublikowano: 14-10-2021, 09:33

Unia Europejska szykuje propozycje dla państw członkowskich mające pomóc ochronić najbardziej narażone osoby i firmy przed skutkami bezprecedensowego wzrostu cen energii.

Wśród proponowanych rozwiązań są krótkoterminowe obniżki podatków, wynika z projektu, który ma być przedstawiony przywódcom państw Unii Europejskiej w przyszłym tygodniu.

- Zima nadchodzi i rachunki za elektryczność dla wielu będą wyższe niż były przez dekady – powiedziała komisarz UE ds. energii Kadri Simson. – Musimy się przygotować i uodpornić lepiej nasz system energetyczny abyśmy nie mieli podobnej sytuacji w przyszłości – dodała.

Zapowiedziała, że uda się do krajów Zatoki Perskiej w najbliższych tygodniach aby rozmawiać o dostawach surowców energetycznych.

Bloomberg dowiedział się od źródeł w UE, że 26 października ma odbyć się spotkanie ministrów energii państw członkowskich podczas którego będzie dyskutowana sprawa przeciwdziałania kryzysowi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane