UE: zmniejszyły się rozbieżności w sprawie Paktu Stabilizacji i Wzrostu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-01-2005, 16:10

Zmniejszyły się rozbieżności pomiędzy stanowiskami ministrów finansów 25 krajów Unii Europejskiej w sprawie Paktu Stabilizacji i Wzrostu.

Zmniejszyły się rozbieżności pomiędzy stanowiskami ministrów finansów 25 krajów Unii Europejskiej w sprawie Paktu Stabilizacji i Wzrostu. Kształt reformy Paktu Stabilizacji i Wzrostu oraz Strategii Lizbońskiej będzie uzgodniony do posiedzenia Rady Europejskiej pod koniec marca - poinformował we wtorek Jeane-Claude Juncker, premier Luksemburga, który przewodniczy w tym półroczu UE.

"Ministrowie finansów zmniejszyli rozbieżności w stanowiskach w sprawie reform paktu" - powiedział Juncker.

Dodał, że było to możliwe dzięki porzuceniu przez niektórych ministrów skrajnych pozycji.

"Bardzo pozytywnie myślimy o możliwości uzyskania porozumienia co do dwóch podstawowych kwestii, które będą dyskutowane do Rady w marcu, myślę tu o korekcie Strategii Lizbońskiej, oraz debacie na temat reformy Paktu Stabilizacji i Wzrostu" - powiedział Juncker.

"Myślę, że nie ma obecnie żadnych tak starych kwestii które mogłyby zagrozić osiągnięciu porozumienia w marcu (22-23 marca)" - powiedział komisarz ds. polityki ekonomicznej i monetarnej, Joaquin Almunia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu