UE znów rozdaje bilety po Europie dla 18-latków

  • DI
opublikowano: 03-12-2018, 22:00

KE ogłosiła drugą edycję konkursu DiscoverEU, w ramach którego młodzi ludzie w wieku 18 lat mogą ubiegać się o darmowy bilet na podróż po Europie.

Zgłoszenia na wyprawę latem przyszłego roku można składać do 11 grudnia. Celem programu jest stworzenie młodym ludziom okazji do odkrywania dziedzictwa kulturowego Starego Kontynentu, poznawania nowych ludzi oraz innych kultur.

— DiscoverEU to o wiele więcej niż podróż, to nauka na całe życie — powiedział Tibor Navracsics, komisarz odpowiedzialny za edukację, kulturę, młodzież i sport.

Do konkursu może zgłosić się każdy obywatel UE urodzony między 1 stycznia a 31 grudnia 2000 r., rejestrując się na portalu i podając swój plan podróży (https://europa.eu/youth/discovereu_pl). Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie odpowiedzi udzielonych w quizie, który składa się z pięciu pytań dotyczących europejskiej kultury i różnorodności, unijnych inicjatyw skierowanych do młodych, zbliżających się wyborów do PE oraz dodatkowego pytania na temat związany z drugą edycją konkursu. Będą mogli podróżować między 15 kwietnia a 31 października 2019 r. przez okres od jednego do trzydziestu dni. Zwycięzcy mogą podróżować indywidualnie lub w grupie maksymalnie pięciu osób. Podróżują przeważnie koleją, jednak aby dostęp do programu był zapewniony we wszystkich zakątkach kontynentu, mogą skorzystać również z innych środków transportu, takich jak autobus czy prom lub, w niezbędnych przypadkach, samolot. Każdemu państwu UE przydzielono liczbę biletów proporcjonalną do liczby ludności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane